top of page

Przepiękne Drzewa Płomienia tylko w KairzePiękne, w kolorze ciepłej czerwieni. Tylko przez kilka tygodni.Kair nie kojarzy się z zielenią czy bujną roślinnością. Miasto charakteryzuje się szarymi kolorami a miejskiemu krajobrazowi daleko do pastelowych barw. Dodatkowo jeszcze żółty kolor pustynnego piasku. Nie jest to radosny widok.Ale przez cały maj i czerwiec płonąca czerwień zdobi korony drzew miasta.


Ten jasny i zuchwały kolor należy do kwiatów Poinciana Regia znanych również Drzewem Płomienia czy Drzewem Cienia, które można zobaczyć we wszystkich zakątkach Kairu właśnie w maju i czerwcu. Drzewo Płomienia kwitnie od Dokki, Maadi i zatłoczonych dzielnic w samym sercu miasta po odległe krańce dzielnic-satelit i wzdłuż dróg wylotowych z miasta.

Pomimo swojej wszechobecności w całym Kairze Drzewo Płomienia nie pochodzi z Egiptu. Pierwotnie znalezione na Madagaskarze drzewo zostało po raz pierwszy przywiezione do Egiptu przez Khedive Ismail. Drzewem Płomienia chciał ozdobić wiele ogrodów, w szczególności ogród Al-Azbakia.


Chociaż samo drzewo jest praktycznie wiecznie zielone to kwitnie tylko późną wiosną i wczesnym latem.


(egyptianstreets)

Comentários


bottom of page