top of page

Lotnisko Sphinx w Gizie robi wrażenie (wideo)


Od 1 listopada działa międzynarodowy port lotniczy w Gizie. Oficjalna nazwa lotniska to Giza Sphinx International Airport. Kod lotniska to SPX.

Na razie port w Gizie obsługuje tylko loty krajowe z takich lotnisk jak Sharm el -

Sheikh, Luksor i Asuan. W rozkładzie (przynajmniej na razie) nie ma lotów na trasie Hurghada - Giza oraz połączeń międzynarodowych.
Lotnisko prezentuje się naprawdę okazale. Sphinx Intenational Airport ma 24.000 m2 i może obsłużyć 900 pasażerów na godzinę. Rocznie ma obsługiwać milion 200 tysięcy osób. Lotnisko posiada 20 stanowisk kontroli paszportowej i 26 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej oraz sklepy z pamiątkami, bary, restaurację, windy, ruchome schody i monitoring. Na razie nie jest przewidziana strefa Duty Free.

Międzynarodowe lotnisko Sphinx w Gizie odciąży Cairo Airport, a przede wszystkim pozwoli turystom wypoczywającym w Luxorze, Marsa Alam i Sharm e-Sheikh na jednodniowe wycieczki do Piramid i powstającego Wielkiego Muzeum Egipskiego w Gizie. Lotnisko oddalone jest o 41 kilometrów od tych miejsc. Przejazd autokarem zajmować ma z lotniska do Piramid i muzeum 40 minut.
Warto zobaczyć film i na własne oczy przekonać się jak wygląda Giza Sphinx International Airport.hurghada24.pl

Comentarios