top of page

Turyści "szturmują" Biały Meczet w Hurghadzie (video)


To bez wątpienia największa (dosłownie) atrakcja Hurghady. Dziś, na miejscu w końcu widać jaka masa turystów przyjechała do Hurghady, by spędzić tu święta i - być może - Nowy Rok.Osób, które chciały dziś wejść do meczetu były bez przesady setki. Nie ma się czemu dziwić. El Mina naprawdę robi piorunujące wrażenie i jest największym tego typu obiektem w tej części Egiptu.Szczególnie imponujące wrażenie robią dwa strzeliste minarety. To stąd muezin nawołuje wiernych na modlitwę (oczywiście przez megafony).
Przypominamy, wejście do meczetu jest bezpłatne, ale nie wolno zwiedzać tego miejsca w trakcie modlitw. Wchodząc trzeba pamiętać, by - na specjalnych ławeczkach - zdjąć buty i umieścić je w stojących pod ścianami schowkach. Wchodzenie w butach jest zabronione. Strzeże tego specjalny pan i kulturalnie zwraca turystom uwagę, aby zdjęli obuwie.


Kobiety, by dostać się nawet na plac przed meczetem muszą mieć zakryte włosy, kolana i ramiona. Jeśli nie mają odpowiedniego stroju - mogą bezpłatnie wypożyczyć "sukienkę" i założyć ją w przebieralniach, które usytuowane są tuż przed bramą przy parkingu dla autokarów.


Tak prezentował się dziś meczet el-Mina w Hurghadzie...hurghada24.plComments