top of page

Stało się! Słynny bazar w Hurghadzie przestał istnieć. Dużo emocji (zdjęcia)


Słynny bazar owocowo-warzywny przy Dahar Square w Hurghadzie właśnie przechodzi do historii.

Dziś, od wczesnych godzin porannych trwa usuwanie straganów w obecności policji i ciężkiego sprzętu. Sytuacja na miejscu jest napięta.

Przez lata suk przy Dahar Square był kultowym punktem wycieczek turystycznych, ale przede wszystkim najważniejszym i najtańszym miejscem zakupów dla samych Egipcjan. Pięć lat temu jego otoczenie zostało gruntownie przebudowane i zmodernizowane. Zainstalowano oświetlenie, pojawiły się ławki, krzewy i drzewa.

Bazar owocowo-warzywny miał zostać zlikwidowany i przeniesiony w inne miejsce pod koniec października, ale w związku z prośbami kupców - termin został odłożony, aż do dziś. Pomimo tego, emocji przy przeprowadzce nie brakuje.Najprawdopodobniej jeszcze w ten weekend na teren bazaru wjadą buldożery, które zrównają wszystko z ziemią. Wg. naszych informacji, w miejscu słynnego suku powstanie niewielki park i mała galeria handlowa oraz parking dla samochodów osobowych.


Jak informował gubernator prowincji Morza Czerwonego Amr Hanafi przeniesienie targu z okolic największego placu w Hurghadzie w inne miejsce ma na celu zapanowanie nad chaosem komunikacyjnym, zmniejszenie tłoku na samym bazarze, polepszenie warunków sanitarnych, "ucywilizowanie" warunków sprzedaży i kupna oraz wyeliminowanie z rynku nieuczciwych kupczyków, a także zakończenie "kradzieży prądu".Nowy bazar znajduje się 760 metrów od Dahar Square. Do suku owocowo-warzywnego, który usytuowany jest na terenie dworca dla busików prowadzi jednokierunkowa, dwupasmowa droga.
Suk owocowo-warzywny znajduje się tuż obok wielkiej hali do której za kilkadziesiąt dni przeniesieni zostaną kupcy z pozostałych bazarów znajdujących się jeszcze wokół Dahar Square, czyli z targu mięsnego i ogólnego. Ten targi także mają zostać zrównane z ziemią.

Nowy targ owocowo-warzywny to hala o powierzchni 10.000 m2. W sumie przygotowano 408 boksów o wielkości 12 m2 każdy. Na miejscu jest bieżąca woda i elektryczność. Przed halą znajduje się dworzec dla busików i parking mogący pomieścić kilkaset samochodów.W tej chwili trwają przenosiny na nowy targ. Na miejscu jest 15 samochodów i pojazdów transportowych użyczonych przez władze miasta oraz ponad 60 pracowników miejskich pomagających w przeprowadzce.hurghada24.pl


Comments