top of page

Ryba z "ludzkimi zębami" zaatakowała nurka w wodach u wybrzeży Sharm el-Sheikh


Amerykański turysta nurkował u wybrzeży Sharm el-Sheikh, gdy nagle został zaatakowany przez rybę, która wyglądała jakby miała "ludzkie zęby i protezy"."Nurek, który cieszył się malowniczym nurkowaniem wzdłuż wybrzeża Egiptu przeżył największy szok w swoim życiu, gdy nagle zaczęła go ścigać i atakować przerażająca ryba z "ludzkimi zębami" - czytamy w relacji Daily Star.

Tą rybą była rogatnica (triggerfish). 31-letni Alex Pikul z Alabamy odczuł potworny ból, gdy "przerażające stworzenie morskie z wystającymi zębami ugryzło go w nogę". Daily Star donosi, że Alex był w grupie ośmiu nurków podziwiających rafy koralowe. Nagle silny prąd zmusił ich do zmiany kursu.
Następnie nurkowie nieumyślnie przepłynęli nad gniazdem jaj rogatnicy. W tym momencie samiec rogatnicy, który prawdopodobnie chciał chronić swoje potomstwo przypuścił atak i zaczął ich ścigać.- Myślałem, że nic się nie stało, gdyż rogatnica odpłynęła, więc odwróciłem się i popłynąłem za resztą grupy, ale nagle samiec ugryzł mnie w nogę. Widziałem już rogatnice, ale nie wiedziałem jak wyglądają ich zęby. Twarz tej ryby może pokochać tylko matka. To brzydka ryba z ludzkimi zębami. Wyglądają na za duże w stosunku do ust, prawie jak proteza, lub coś w tym rodzaju - powiedział Alex Pikul.
Na szczęście dla amerykańskiego nurka spotkanie z rogatnicą u wybrzeży Sharm el-Sheikh skończyło się na kilku siniakach i niewielkiej prędze na nodze w kształcie jej zębów.
Rogatnice nie bez przyczyny są właśnie tak nazywane. To "rogate dusze" ze względu na swój agresywny charakter i wydawanie głośnych, turkoczących dźwięków podczas pobudzenia. Są szczególnie agresywne podczas pilnowania gniazd z jajami. Są również znane z szarżowania i gryzienia intruzów. Rogatnica ma duże zęby, których - obok silnych szczęk - używa do walki z ofiarami, w tym krabami i jeżowcami.


hurghada24.pl

bottom of page