top of page

Populacja Egiptu wzrosła o ćwierć miliona w mniej niż dwa miesiące


Według Centralnej Agencji Mobilizacji Publicznej i Statystyki (CAPMAS) populacja Egiptu wzrosła o ponad 250 000 osób w ciągu ostatnich 56 dni.


Dziś osiągnęła 104 miliony 257 tysięcy obywateli!

Według CAPMAS populacja Egiptu osiągnęła 104 miliony na początku października, w porównaniu ze 103 milionami w lutym. Od tego czasu do dziś wzrosła o 257 tysięcy osób.
Najbardziej zaludnioną prowincją w Egipcie jest Kair z 10.192 milionami mieszkańców. Drugie miejsce zajmuje Giza z 9.443 milionami ludzi.


Z badań statystycznych CAPMAS wynika, że Asjut, Sauhadż, Kina, Al-Minja i Bani Suwajf to prowincje o najwyższym wskaźniku urodzeń.Przeludnienie Egiptu stanowi wyzwanie dla standardu życia w całym kraju. Prezydent Egiptu Abdel-Fattah Al-Sisi powiedział w marcu tego roku, że rząd próbuje poprawić warunki życia pomimo rosnącej liczby ludności ostrzegając jednocześnie, iż trudności "utrzymają się", jeśli populacja kraju będzie "rosnąć w tym tempie".

Według agencji CAPMAS populacja Egiptu ma osiągnąć do 192 milionów w 2052 r. jeśli utrzyma się obecne tempo wzrostu populacji.


Według oficjalnych szacunków ze stycznia 2022 roku za granicą mieszkało od 10 do 14 milionów Egipcjan.


hurghada24.pl

Comments