top of page

Pilne! Plaże w Hurghadzie od niedzieli otwarte... Pod pewnymi warunkami


Jak podało kilkanaście minut temu biuro prasowe gubernatora prowincji Morza Czerwonego, od jutra (niedziela 11.06.2023) plaże w Hurghadzie zostaną otwarte, ale nie wszystkie!Po czwartkowym śmiertelnym ataku rekina zapadła decyzja o zamknięciu plaż i zakazie wchodzenia do Morza Czerwonego na odcinku od El-Gouny, aż po Safagę. To ponad 100 kilometrów linii brzegowej.


W pilnym wieczornym oświadczeniu czytamy iż; "ciągu dwóch dni od 9 do 10 czerwca nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń i nienormalnych sytuacji dotyczących działalności morskiej, zwłaszcza w okolicach plaż w El-Gounie na północy oraz Sahl Hasheesh i Zatoki Makadi na południu Hurghady".
Decyzją gubernatora wszystkie plaże na północy i południu Hurghady zostają od niedzieli otwarte "w granicach zabezpieczonych i strzeżonych kąpielisk i obszarów do uprawiania sportów morskich w miejscach wyznaczonych do każdej aktywności, czy to nurkowania, czy snorkelingu".


Nadal obowiązuje natomiast zakaz kąpieli w obszarze ataku rekina, czyli przy Dream Beach i okolicach, a w szczególności na plażach przy Sheraton Shaab, Old Sheraton i Sindbad (Memsza).Jak już informowaliśmy, źródła zbliżone do Instytutu Nauk o Morzu i Rybołówstwie Morza Czerwonego potwierdziły (na razie nieoficjalnie), że rekin złowiony i zabity przez rybaków przy plaży Dream Beach w Hurghadzie to ten sam osobnik, który śmiertelnie zaatakował obywatela Rosji. Prokuratura w Hurghadzie zakończyła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny. Według nieoficjalnych informacji "lekarze wydobyli z przewodu pokarmowego i brzucha żarłacza tygrysiego szczątki mężczyzny".Według informacji z Instytutu żarłacz, który zabił Rosjanina miał 4 metry długości i ważył około tony. Jego paszcza miała 80 cm szerokości. Instytut Nauk o Morzu przeprowadza obecnie mumifikację rekina, a po zakończeniu tych prac żarłacz ma zostać umieszczony w Muzeum Nauk o Morzu w Hurghadzie i udostępniony zwiedzającym.


Ponadto gubernator Morza Czerwonego Amr Hanafi negocjuje ze Stowarzyszeniem Inwestycji Turystycznych kierowanym przez Kamela Abu Alego, aby "zobowiązać hotele i resorty turystyczne do ustawiania sieci wzdłuż plaż jako środek zapobiegawczy zapobiegający przedostawaniu się ryb".


hurghada24.pl

Comments