top of page

Piękna, nowa plaża w Hurghadzie otwarta (video)


Do środy nazywała się El Sawaky Beach. Od teraz to Family Beach. Hurghada ma nową, publiczną plażę.


Family Beach znajduje się niedaleko Hilton Hurghada Plaza i Carrefoura w dzielnicy Dahar. Wejście jest naprzeciwko (nieczynnego) hotelu Cindrella.






Oficjalnego otwarcia Family Beach dokonał w środę gubernator prowincji Morza Czerwonego Amr Hanafi. My odwiedziliśmy ją wczoraj... Miejsce robi wrażenie - w porównaniu z tym, jak wyglądał ten teren wcześniej.









Co niezwykłe w Hurghadzie, prace budowlane trwały zaledwie pół roku. Pierwsza łopata została wbita w lutym. Gruntowna renowacja obiektu kosztowała 10 milionów funtów egipskich (2,5 mln zł). Jednak warto było wydać tak duże pieniądze.





Plaża ma blisko 600 metrów długości. Do dyspozycji plażowiczów będą dwie kawiarnie, plac zabaw dla dzieci, letnie kino, siłownia, wewnętrzny deptak i duże toalety. Co kilkanaście kroków rozstawione są kosze na śmieci.






Teren jest oświetlony i monitorowany. Miejsce do pływania zostało wygrodzone, są ratownicy. Na samej plaży co kilka metrów ustawione zostały parasole, plastikowe krzesełka i stoły. Do dyspozycji plażowiczów są wygodne leżaki.






Na razie działa jeden sklepik ze słodyczami i zimnymi napojami.



I na zakończenie informacja o cenie... Tanio nie będzie. Za wstęp trzeba będzie zapłacić 50 funtów egipskich (12 zł). Dzieci do lat 9 zapłacą 5 funtów egipskich (1,20 zł).


A tak prezentuje się Family Beach w Hurghadzie na żywo...



hurghada24.pl

Comments