top of page

Nie ma pewności, że rekin, który spowodował śmierć mężczyzny w Hurghadzie został złapany


Nadal nie została oficjalnie potwierdzona informacja, czy rekin, który wczoraj zabił obywatela Rosji przy brzegu plaży Dream Beach w Hurghadzie został złapany.Kilka godzin po ataku, w sieci pojawił się film na którym widać egipskich rybaków, którzy złapali rekina tygrysiego. Rybacy twierdzili, że to właśnie ten osobnik.


Tymczasem nadal nie mamy potwierdzenia tej informacji ze strony egipskiego ministerstwa środowiska, które monitoruje sprawę.
Truchło złapanego wczoraj rekina od wczesnych godzin porannych przebywa w Instytucie Nauk o Morzu i Rybołówstwie w Hurghadzie, gdzie - jak podaje Instytut - "przechodzi badania laboratoryjne" w obecności prokuratora i przedstawiciela konsulatu Federacji Rosyjskich w Hurghadzie.
Do tej pory - choć rekin przebywa w Instytucie już ponad osiem godzin - nie znamy odpowiedzi na pytanie, czy faktycznie, to ta konkretna ryba zabiła mężczyznę. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że "są co do tego wątpliwości".

Jak już informowaliśmy, w wyniku ataku rekina przy brzegu plaży obok hotelu Dream Beach w Hurghadzie śmierć poniósł 24-letni obywatel Rosji na stałe mieszkający w Egipcie.
Po tym incydencie ministerstwo środowiska Egiptu podjęło decyzję o zakazie kąpieli w Morzu Czerwonym. Zakaz ma obowiazywać do sobotniego wieczora. W morzu nie wolno się kąpać na obszarze od El-Gouny (39 kilometrów od miejsca zdarzenia, na północ od Hurghady) do zatoki Soma Bay (60 kilometrów od miejsca zdarzenia, na południe od Hurghady).
Ponadto gubernator prowincji Morza Czerwonego wprowadził całkowity zakaz połowów ryb, w tym połowów rekreacyjnych z brzegu i z łodzi.hurghada24.plKommentare


bottom of page