top of page

Byliśmy wewnątrz nowego, wielkiego Targu w Hurghadzie. Robi wrażenie (video)


Dosłownie tygodnie dzielą nas od otwarcia pierwszej hali nowego, wielkiego Targu w Hurghadzie.

Targ (suk) znajduje się w dzielnicy Dahar, dokładnie 700 metrów od centralnego placu, czyli Dahar Square idąc w kierunku zachodnim (czyli w stronę gór). Suk powstaje na terenie największego w Hurghadzie dworca dla busików.Nowy, wielki suk ma zastąpić legendarny targ owocowo-warzywny znajdujący się od dziesięcioleci tuż przy Dahar Square oraz pobliskie Targi zlokalizowane wokół placu.Na bazarze swoje stanowiska handlowe znajdą kupcy z bazaru owocowo-warzywnego, targu z mięsem, drobiem oraz sprzedawcy artykułów spożywczych, pamiątek i odzieży. Według naszych informacji na szeroko rozumianym Targu nie będą sprzedawane ryby i owoce morza. Specjalny suk dla "bogactwa Morza Czerwonego" powstaje bowiem przy Marinie w dzielnicy Sakala.W tej chwili kończy się budowa pierwszej hali, która będzie miała aż 60 profesjonalnych boksów sprzedażowych z prądem, oświetleniem i bieżącą wodą. Hala ma ponad 250 metrów długości i 100 szerokości.


W tej hali mają być sprzedawane warzywa, owoce i przyprawy.


Obiekt będzie monitorowany i ochraniany. Wokół powstał już parking na kilkaset samochodów. Wszyscy sprzedawcy będą zobligowani do podawania cen towarów w języku arabskim. Według zapewnień władz Hurghady bazar ma zostać otwarty w jeszcze w tym, letnim sezonie wakacyjnym.

Tuż obok suku owocowo-warzywnego powstają także dwie inne, mniejsze hale. W pierwszej sprzedawane będzie mięso, drób oraz artykuły spożywcze i AGD. Druga hala ma być przeznaczona dla sprzedawców odzieży, pamiątek oraz sprzętu RTV.Oba, mniejsze bazary mają zostać otwarte w przyszłym roku.

My odwiedziliśmy powstający suk owocowo-warzywny. Byliśmy wewnątrz. Bazar jest na etapie wykończenia. Naprawdę robi wrażenie, choć sentyment po starym, obskurnym, niepowtarzalnym i magicznym suku przy Dahar Square pozostaje... ale z drugiej strony...


hurghada24.pl


Comments


bottom of page