top of page

Zmiana czasu między Polską, a Egiptem, ale (uwaga) tylko na chwilę!Dziś w nocy w całe Unii Europejskiej nastąpiła zmiana czasu z zimowego na letni, czyli przestawiliśmy zegarki o godzinę do przodu z 2.00 na 3.00. Tymczasem w Egipcie czas (na razie) pozostał ten sam.Oznacza to, że w tej chwili w Polsce i w Egipcie mamy tę samą godzinę. Ta sytuacja nie trwać będzie jednak długo. Zgodnie z zarządzeniem rządu Egiptu "czas letni" w tym kraju wprowadzony zostanie 28 kwietnia.


"Czas letni" w Egipcie oczywiście oznacza przestawienie wskazówek zegarów o godzinę do przodu...Czyli sytuacja na tę chwilę wygląda następująco: Od dziś do 28 kwietnia, w Polsce (Unii Europejskiej) i w Egipcie mamy taką samą godzinę, ale 28 kwietnia znów różnica czasu pomiędzy Polską a Egiptem będzie wynosić 60 minut (w Polsce będzie godzina wcześniej).

Ta sytuacja potrwa do 26 października, kiedy to w Egipcie zegary zostaną cofnięte o godzinę. Wówczas, zaledwie na trzy dni (do 29 października, kiedy to w Polsce cofniemy wskazówki zegarów) znów będziemy mieli taki sam czas w Polsce i Egipcie.

Od 29 października różnica czasu pomiędzy Polską, a Egiptem ponownie wynosić będzie godzinę (w Polsce będzie godzina wcześniej).


hurghada24.pl

bottom of page