top of page

Wizyta na targu rybnym i owoców morza w Hurghadzie. Ceny zróżnicowane (video)W marcu tego roku otwarty został nowy Targ Rybny w Hurghadzie. Fish Market funkcjonuje w tym samym miejscu co poprzedni, stary - tuż obok Meczetu El Mina - przy Marinie, czyli tu:https://goo.gl/maps/XXYh7zZmwATkr8su9Ceny są zróżnicowane, ale nie ukrywajmy - tanio nie jest.
Targ najlepiej odwiedzić wieczorem, gdy sprzedawcy muszą pozbyć się świeżego towaru, ale i tak należy się "mocno targować". My odwiedziliśmy Fish Market dziś rano. Ruch był niewielki, a wybór...?Zadaszona, oświetlona i monitorowana hala z niebieskim dachem ma powierzchnię 6370 m2. 48 boksów o powierzchni 20m2 zaopatrzonych jest w światło, bieżącą wodę i odpływy nieczystości. Na miejscu są cztery chłodnie o powierzchni 157 m2 każda i "fabryka lodu". Każdy boks ma wagę i lodówkę.Jak na miejsce, gdzie handluje się rybami i owocami morza - jest czysto i "nie pachnie".


Jest także specjalne miejsce do filetowania ryb i obierania owoców morza. W Fish Markecie znajduje się również punkt, gdzie gotuje i smaży się zakupione produkty.Na Targu jest także boks, gdzie można usiąść i zjeść przyrządzone ryby i owoce morza. Miejsce nie cieszy się jednak przesadnym zainteresowaniem.


Kupcy zapewniają, że handel odbywa się w zasadzie przed 24 godziny na dobę. Budowa nowego Targu Rybnego w Hurghadzie trwała blisko rok i kosztowała 30 mln funtów egipskich (ponad 4 mln złotych).


hurghada24.pl

Yorumlar