top of page

W Egipcie brakuje prądu! Nie korzystaj z wind w określonym czasie - apeluje dostawca energii


Wysokie temperatury i zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną powodują przerwy w dostawie prądu w całym Egipcie. Sytuacja jest naprawdę poważna.Electricity Holding Company (EEHC), czyli firma dostarczająca energię elektryczną w Egipcie ogłosiła konkretne ramy czasowe w trakcie których można się spodziewać braku prądu.


I tak, prąd może zostać wyłączany tylko w ciągu 20 minut - licząc od dziesiątej minuty przed każdą pełną godziną do dziesiątej minuty po każdej pełnej godzinie, czyli np. od godz. 7.50 do 8.10, czy od godz. 20.50 do godz. 21.10.


Jeżeli w tym czasie prąd zostanie wyłączony - przerwa w dostawie energii elektrycznej trwać będzie 60 minut.
Jeżeli w ciągu tych 20 minut prąd nie zostanie wyłączony, jest pewność, że do kolejnej "za dziesięć pełna" prąd będzie.


W oświadczeniu wydanym wczoraj wieczorem EEHC poprosiło Egipcjan i turystów, aby nie korzystali z wind w tym 20-minutowym przedziale czasowym, aby "zapewnić sobie bezpieczeństwo i uniknąć utknięcia w windzie".Większość dobrych hoteli w Egipcie jest wyposażonych w agregaty prądotwórcze, ale należy pamiętać, że służą one przede wszystkim do podtrzymania odpowiedniej temperatury w chłodniach i lodówkach oraz systemów rezerwacji i bezpieczeństwa. Klimatyzatory i windy są w większości przypadków podłączone tylko do zewnętrznej sieci energetycznej.


Jak powiedział premier rządu Mostafa Madbouly "czasowe wyłączanie energii elektrycznej w Egipcie trwać będzie do połowy nadchodzącego tygodnia".


Zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną nadwyrężyło krajową sieć gazu ziemnego, która zaopatruje nasze elektrownie - wyjaśnił Madbouly.


- Obecnie wprowadzamy tymczasową redukcję dostawy prądu, aby odciążona w ten sposób sieć gazowa, a dzięki temu elektrownie gazowe mogły działać normalnie - dodał premier Egiptu.Od kilku dni temperatura w Egipcie oscyluje w okolicach 40 stopni Celsjusza osiągając nawet 45 stopni przy granicy z Sudanem. Dla przykładu dziś w Hurghadzie ma być 38 stopni, a w Kairze 44 stopnie Celsjusza w cieniu.


hurghada24.pl

Opmerkingen


bottom of page