top of page

Spacer po Sakali? KoniecznieJest wiele resortów z których nie wychodzimy bo jest tam wszystko. Istne miasteczka. Plaża, baseny, animacje, sklepy, restauracje i przede wszystkim duże i zielone tereny spacerowe.Ale kto nie wychodzi z resortu robi sobie krzywdę. Warto wystawić nos z hotelu bo Hurghada to prawdziwy egipski klimat. Jest bezpiecznie. Warto wyjść z hotelu by poczuć tę atmosferę. Zwłaszcza wieczorem. Po zmierzchu. To miasto żyje całą dobę. I jest bezpiecznie.


Warto odwiedzić lokalne sklepiki z pamiątkami nie zrażając się często nachalnie zapraszającymi sprzedawcami. Sklepików jest mnóstwo na Sakali (centrum Hurghady) i oferują przeróżne, egipskie cudności: figurki piramid i Sfinksa, magnesy na lodówkę, breloczki. Do wyboru do koloru.Są też sklepy z wyrobami z bawełny. I tym trzeba się koniecznie zainteresować ponieważ jakość bawełny jest bardzo dobra. Miękkie ręczniki, koszulki, sukienki, szale we wszystkich kolorach - to jest to. Nie brakuje sklepów z obuwiem, sprzętem do nurkowania, przyprawami czy ....salonów piękności.

A po udanych zakupach trzeba odpocząć. Pod tym względem Sakala też zaspokaja nasze potrzeby. To miejsce pełne restauracji, kawiarni i barów. Nie brakuje KFC, Mcdonald'sa oraz lokali z międzynarodową kuchnią. Specjały kuchni egipskiej oferuje GAD restauracja znajdująca się vis a vis hotelu Regina Resort. Jest też mnóstwo małych, klimatycznych kafejek.

W sklepach spożywczych (a jest ich dużo) warto kupić egipskie słodycze, egzotyczne napoje czy kosmetyki. Zdecydowanie polecamy zakup egipskiej kawy i herbaty. Nie brakuje też typowo europejskich produktów znanych marek. Warto zajrzeć do marketów sieci METRO oraz ABU ASHRA. Prawie na każdym rogu są też kameralne, lokalne sklepiki.

Pierwszy spacer w Hurghadzie - Sakala. Gwarantowane: gwar, głośny dźwięk klaksonów, zaczepiający Egipcjanie ale też przysmaki i napoje egipskie, uśmiechnięte twarze tubylców. Afrykańskie klimaty. I te zapachy roznoszące się w powietrzu. Jedyne w swoim rodzaju.Trzeba jedynie "przymknąć: oko" na wysokie krawężniki, czasem niedbale zostawione śmieci i oczywiście uważać przy przechodzeniu na drugą stronę ulicy - brak świateł, brak przejść dla pieszych może być kłopotliwy.


hurghada24.pl
Comments