top of page

Nowa atrakcja turystyczna u wybrzeży HurghadySłynnej wyspie Giftun, która jest głównym punktem turystyki nurkowej i rejsów wycieczkowych z Hurghady wyrósł groźny konkurent. Jak podał egipski portal almasryalyoum "władze Rezerwatu Przyrody Morza Czerwonego otworzyły dla turystów plaże i głębiny południowej części wyspy Gaisum (Jaysum Island).Wyspa znajduje się na północ od Hurghady, a położona jest w granicach rezerwatu Wysp Północnych.Jak podaje organizacja HEPCA, zajmująca się ochroną mórz i lądu w prowincji Morza Czerwonego "tuż przy brzegu zainstalowano 10 boi cumowniczych przy których będzie mogło zakotwiczyć 30 statków i łodzi turystycznych.

Całe przedsięwzięcie nadzorował dyrektor Rezerwatu Wysp Północnych dr Ahmed Ghallab wraz ze specjalistami z Instytutu Nauk o Morzu i Rybołówstwie Morza Czerwonego. Kilkanaście miesięcy trwały badania dotyczące ewentualnego negatywnego wpływu na ekosystem na tych obszarach.

Wydano bardzo szczegółowe instrukcje kapitanom łodzi dotyczące procedur środowiskowych i zachowania w miejscach postojowych.U wybrzeży wyspy Gaisum będzie można snurkować oraz uprawiać kitesurfing.


bottom of page