top of page

Najtańszy sklep z alkoholem w Hurghadzie


Co zrobić, gdy w Hurghadzie skończy się nam alkohol, a podczas pobytu all inclusive podawane są nam w hotelu ciągle te same drinki? Jeszcze większy problem jest wówczas, gdy nie mamy opcji all inclusive, a alkohol przywieziony z Polski się skończył...Wówczas wystarczy odwiedzić bar/restaurację i kupić alkohol na wynos. Problemem jest jednak cena. W większości barów i restauracji w dzielnicy Sakala, czy Memsza za butelkę alkoholu zapłacimy w granicach 130/160 funtów egipskich (LE). Piwo kosztuje 40/50 LE, a za butelkę wina sprzedawcy żądają nawet 200/250 funtów.

Jest jednak w Hurghadzie sklep/bar, gdzie ceny są dużo, dużo niższe. Sklep znajduje się tuż przy Dahar Square w dzielnicy Dahar (kilkanaście metrów od restauracji GAD).Z Sakali taksówką dostaniemy się tam za 20 LE w 10 minut. Busikiem za 2,5 LE w 20 minut. Sklep jest otwarty od godziny 11 do 23. W narodowe i kościelne święta sklep jest zamknięty. Prowadzą go Koptowie.


Sklep/bar jest niewielki, ale wybór ogromny. Co prawda wszystkie alkohole są produkcji egipskiej, ale jak się nie ma co się lubi...


Dla przykładu; butelka 0,75 l. egipskiego rumu, wódki, whisky, brandy, uzo, czy araku kosztuje 70 funtów. Na dziś to 16,11 zł. Wszystkie te butelki są plastikowe.


W szklanych butelkach kupimy droższe alkohole, oraz wino i piwo. Piwo kupimy także w puszkach.


W filmie publikowanym poniżej ceny podajemy tylko w funtach egipskich z uwagi na niestabilny kurs LE. Dziś za 1 zł otrzymamy 4,36 funta egipskiego.


Warto wiedzieć, że kupując alkohol w Hurghadzie sprzedawca zobowiązany jest zapakować nam alkohol w torbę plastikową. Przeważnie kolor torby jest czarny. Nie jest to wymysł sprzedawcy, a jego obowiązek. W miejscach publicznych w Egipcie (poza barami, czy restauracjami) nie wolno mieć ze sobą widocznego alkoholu.Zapraszamy do obejrzenia filmu, gdzie podajemy ceny alkoholi w barze/sklepie przy Dahar Square w Hurghadzie...
(www.hurghada24.pl)

コメント