top of page

Kolejny obiekt zestrzelony u wybrzeży egipskiego kurortu Dahab na Synaju (video)Jak donoszą egipskie media, dziś około południa u wybrzeży kurortu turystycznego Dahab na Synaju zestrzelony został niezidentyfikowany obiekt latający - najprawdopodobniej dron.Do podobnego zdarzenia doszło dokładnie w tym samym miejscu 10 dni temu. Latający obiekt został dziś (podobnie jak 16 grudnia) zestrzelony przez egipską obronę powietrzną.


Według portalu Ahram, powołującego się na naocznych świadków "na niebie widać było chmurę - po uderzeniu rakiety w latający obiekt, słychać było eksplozje, a po niej obiekt wpadł do Zatoki Akaba około dwóch kilometrów od brzegu, gdzie wypoczywali turyści".


Tak całe zdarzenie wyglądało na filmie...
A to moment uderzenia pocisku w latający obiekt. Film opublikował saudyjski portal Al-Arabiya...Abdel Aziz Abdel Mawla, wiceprezydent miasta Dahab powiedział portalowi Cairo 24, że "latający obiekt został zestrzelony dokładnie w tym samym miejscu jak poprzedni, który leciał 16 grudnia i ponownie spadł do wody tuż obok popularnego miejsca do nurkowania pod nazwą "Latarnia Morska".Dahab to trzeci, największy egipski kurort turystyczny na Synaju. Znajduje się 88 kilometrów od Sharm el-Sheikh i 140 km od Taby.

Jak podają egipskie Siły Zbrojne na razie "pochodzenie drona nie jest znane". Od czterech godzin egipska marynarka wojenna przeszukuje miejsce, gdzie szczątki. drona spadły do Zatoki Akaba.bottom of page