top of page

Turystka z Czech złapana z dużą dawką tramadolu na lotnisku w Hurghadzie


Służby celne międzynarodowego lotniska w Hurghadzie poinformowały, że wczoraj rano zatrzymano turystkę z Czech, która zamierzała "przemycić na teren Egiptu dużą liczbę środków odurzających".W bagażu turystki podróżującej z Brna samolotem czarterowym linii Smartwings znaleziono "18 listków Tramadolu 100 mg", czyli 180 tabletek tego leku.
Jak podają władze lotniska, kobieta naruszyła egipskie prawo dotyczące posiadania środków odurzających w znacznej ilości, ustawę antynarkotykową, prawo wykonywania zawodu farmaceuty, prawo celne, oraz prawo o imporcie i eksporcie.Czeszka została aresztowana i czeka na prokuratorskie zarzuty.


Tramadol to silny lek z grupy opioidów, czyli narkotycznych substancji przeciwbólowych. Wwożenie do Egiptu dużych ilości tramadolu i wszystkich leków na bazie tramadolu, bez odpowiedniej zgody tamtejszego ministerstwa zdrowia jest zakazane.
Warto wiedzieć, że w Egipcie tramadol uważany jest za narkotyk, a posiadanie, handel i zażywanie narkotyków w Egipcie jest zabronione. Przemyt wszelkiego rodzaju narkotyków (w tym również marihuany, a nawet maku), obrót nimi bądź ich zażywanie karane jest wieloletnim więzieniem, dożywociem, a nawet śmiercią.
Sześć lat temu głośna była sprawa Laury Plummer, która została skazana na trzy lata pozbawienia wolności za przemyt 300 tabletek tramadolu. Plummer spędziła w więzieniu 14 miesięcy zanim została ułaskawiona przez prezydenta Egiptu.


Brytyjka również została zatrzymana na lotnisku w Hurghadzie.


hurghada24.pl

Comments