top of page

Prawdziwe trzęsienie ziemi. Wiele hoteli w Hurghadzie straciło swoje gwiazdki


Generalna Administracja Kontroli i Inspekcji Obiektów Hotelarskich w Egipcie wzięła pod lupę 135 obiektów hotelowych w prowincji Morza Czerwonego (m. in. Hurghada i Marsa Alam) oraz guberni Synaju Południowego (m. in. Sharm el-Sheikh).Sprawdzono jakość usług w 71 resortach w gubernatorstwie Morza Czerwonego i 64 obiektach hotelowych na Synaju Południowym posiadających kategorie pięcio, cztero, trzy i dwugwiazdkowe.


Sprawdzano, czy hotele spełniają wprowadzone w Egipcie trzy lata temu wytyczne programu "New Hospitality Criteria", czyli kryteria jakości opracowane wspólnie ze Światową Organizacją Turystyki, a odpowiadające normom przyjętym w innych krajach na świecie.


Okazuje się, że nie jest dobrze.Po szczegółowej kontroli obniżono standardy, czyli odebrano gwiazdki 47 hotelom w prowincji Morza Czerwonego i 50 hotelom na Synaju Południowym. Co istotne, wszystkie obiekty turystyczne, którym odebrano gwiazdki już wcześniej otrzymywały ostrzeżenia, że poziom ich usług jest nie zgodny z wytycznymi programu "New Hospitality Criteria".


I tak; 38 hotelom obniżono standardy z pięciogwiazdkowych do czterogwiazdkowych, 34 hotele (4*) stały się hotelami trzygwiazdkowymi, 17 obiektów (3*) ma od dziś dwie gwiazdki, a 8 (2*) dostało jedną gwiazdkę.


Mało tego, aż 15 obiektów turystycznych w prowincjach Morza Czerwonego i Synaju Południowego zostało po prostu zamkniętych, gdyż jakość ich usług wymykała się poza jakiekolwiek standardy. Dotyczy to 7 hoteli w guberni Morza Czerwonego i 8 na Synaju Południowym.Oczywiście ministerstwo turystyki i starożytności Egiptu nie podało nazw hoteli, które straciły gwiazdki, lub zostały zamknięte.


Warto więc przed wybraniem hotelu na swój wypoczynek w Hurghadzie, Marsa Alam, czy Sharm el-Sheikh sprawdzić, czy liczba hotelowych gwiazdek w folderze biura podróży w którym zapłacimy za swoje wymarzone wakacje, zgadza się z liczbą gwiazdek, którą znajdziemy w każdej hotelowej recepcji w Egipcie.


Odebranie gwiazdek hotelom wiąże się oczywiście z pieniędzmi. Dziś za pobyt w hotelu 5-gwiazdkowym zapłacimy co najmniej 40 dolarów. W hotelu 4-gwiazdkowym już tylko 28 USD za dobę.


Decyzja Generalnej Administracji Kontroli i Inspekcji Obiektów Hotelarskich w Egipcie weszła w życie dziś.


www.hurghada24.pl

bottom of page