top of page

Egipt łagodzi zakazy dotyczące robienia zdjęć w miejscach publicznych


Egipt od dziś pozwala turystom i obywatelom swojego kraju robić zdjęcia we wszystkich miejscach publicznych bezpłatnie i bez konieczności posiadania pozwolenia.


Zdjęcia, we wszystkich miejscach publicznych w Egipcie będzie można robić bez pozwolenia pod warunkiem, że będą one wykorzystywane niekomercyjnie. Nikt nie będzie miał prawa żądać za zrobie zdjęcia opłaty.Rząd Egiptu zatwierdził wczoraj wieczorem nowe przepisy dotyczące "fotografii do osobistego niekomercyjnego użytku dla mieszkańców Egiptu i zagranicznych gości". Uzgodniono, że wykonywanie zdjęć przy użyciu wszelkiego rodzaju aparatów tradycyjnych, aparatów cyfrowych i kamer wideo będzie dozwolone bezpłatnie. Nie ma potrzeby wcześniejszego uzyskania pozwolenia.Decyzja zawiera warunek, że sprzęt fotograficzny lub filmowy nie może być sprzętem wymagającym zezwolenia. Sprzęt ten obejmuje profesjonalne blendy (sprzęt do sztucznego oświetlenia zewnętrznego) i sprzęt, który może blokować drogi i chodniki publiczne.

Warto jednak pamiętać, że nadal całkowicie zabrania się robienia lub udostępniania zdjęć scen, które mogą w taki czy inny sposób zaszkodzić wizerunkowi kraju. Zabrania się również robienia zdjęć dzieciom. Obywateli Egiptu można fotografować tylko po uzyskaniu od nich pisemnej zgody.

W przypadku stanowisk archeologicznych i muzeów podlegających ministerstwu turystyki i starożytności wykonywanie zdjęć do użytku osobistego (niekomercyjnego) także jest dozwolone.


Wykonywanie zdjęć za pomocą telefonów komórkowych, aparatów (tradycyjnych i cyfrowych) oraz kamer wideo jest dozwolone w muzeach i na stanowiskach archeologicznych (bez użycia lampy błyskowej w pomieszczeniach).


Najwyższa Rada Starożytności ustanowiła również nowe przepisy dotyczące fotografii komercyjnej, promocyjnej i filmowej w muzeach egipskich i na stanowiskach archeologicznych. Pozwolenia na fotografowanie (dzienne, tygodniowe i miesięczne) już niedługo zostaną wydawane.


Usługa ta przechodzi ostatnią fazę konsultacji przed jej udostępnieniem na oficjalnej stronie internetowej ministerstwa turystyki i starożytności, która ma zostać wkrótce uruchomiona. Strona internetowa będzie zawierać regulacje w różnych językach dotyczące robienia zdjęć w miejscach publicznych i szczegółowe ceny w przypadku fotografowania komercyjnego.

hurghada24.pl

Comments


bottom of page