top of page

Żarłacz tygrysi w pobliżu raf przy Marsa Alam. Zakaz nurkowaniaWładze prowincji Morza Czerwonego zakazały wszelkiej działalności morskiej na obszarze rafy Elphinstone na południe od Marsa Alam po tym, jak pojawił się tam rekin tygrysi.
Urząd ds. parków morskich Morza Czerwonego wydał zakaz wchodzenia do wody w tej okolicy przez najbliższych sześć dni. Elphinstone to jedna z najsłynniejszych i najpiękniejszych raf Morza Czerwonego. Położona jest 12 kilometrów od brzegu w rejonie Marsa Alam.Według biura prasowego gubernatora, obszar ten został poddany stałemu monitoringowi. Zakazano wyrzucania jakichkolwiek odpadków do wody. Gubernator zlecił również przeprowadzenie badań morskich w okolicy, aby śledzić zachowanie rekinów, zbierać informacje i natychmiast wdrażać środki ostrożności.

Rekin tygrysi to największy przedstawiciel rodziny żarłaczowatych i jedyny przedstawiciel rodzaju Galeocerdo. Jest stosunkowo dużym rekinem, którego długość może dochodzić do 5 m. Jego nazwa pochodzi od ciemnych plam lub pasów ułożonych w poprzek ciała, które kształtem przypominają wzór na sierści tygrysa.(egyptindependent,wikipedia)bottom of page