top of page

Zapraszamy na krótką wycieczkę po Hurghada MuseumHurghada Museum działa od dwóch lat. Znajduje się niedaleko lotniska i ulicy El Nasr - w okolicach Continental Hotel Spa.
Liczba eksponatów wynosi około 1.200, począwszy od czasów przeddynastycznych, aż po wyższą dynastię, przez okresy historii starożytnego Egiptu, epoki; grecką, rzymską, koptyjską i islamską.

Muzeum posiada również 10 artefaktów w tymczasowej ekspozycji dotyczących posiadłości króla Tutanchamona.Wśród najbardziej znanych artefaktów wystawionych w Hurghada Museum jest posąg „Meritamuna”, córki króla Ramzesa II, oraz posąg boga Horusa z czarnego granitu, który znaleziono obok posągów Memnona w 2019 roku i Mumie z Doliny Złotych Mumii. W tej chwili dostępny dla zwiedzających jest pomnik egipskiego inżyniera Amenhotepa Ibn Habo, najsłynniejszego architekta architektury w starożytnym Egipcie w latach 1430-1350 p.n.e. Pomnik będzie można oglądać przez najbliższe dwa miesiące.
Muzeum oprócz oprócz klasycznej trasy dla zwiedzających posiada również specjalny pasaż handlowy, gdzie kupimy nie tylko pamiątki związane z historią Egiptu. Jest duży plac zabaw dla dzieci oraz amfiteatr, gdzie odbywają się okazjonalne spektakle.


Hurghada Museum Muzeum jest otwarte od 10.00 do 13.00 i od 17.00 do 22.00. Bilet kosztuje 250 funtów egipskich. Dzieci od 6 do lat 12 i studenci płacą 125 funtów. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane.
My odwiedziliśmy Hurghada Museum o godzinie 14.30...www.hurghada24.pl

Comments