top of page

Z Kairu do Luksoru luksusowym pociągiem? Proszę bardzo


Ministerstwo transportu Egiptu ogłosiło uruchomienie luksusowego pociągu na trasie Kair-Luksor.Pociąg hiszpańskiej firmy Talgo w swój pierwszy kurs ruszy jutro (5 stycznia) ze stacji Masr w Kairze o godzinie 22:50. Do Luksoru dotrze następnego dnia o godzinie 8:50.

Po drodze pociąg zatrzyma się w Gizie, Asjut, Sauhadż i w Kinie.
Pociągi z Kairu do Luksoru kursować będą w niedziele, wtorki i czwartki.

Pociągi z Luksoru do Kairu kursować będą w poniedziałki, środy i piątki.


Z Luksoru pociąg Talgo ma startować o godzinie 22:00. Do Kairu ma dotrzeć o 8:00 rano.
Pociągi Talgo są jednymi z najbardziej nowoczesnych na świecie. Każdy skład składa się z 15 wagonów, w tym pięciu wagonów pierwszej klasy, ośmiu wagonów drugiej klasy, wagonu restauracyjnego i jednostki napędowej.
Pociągi Talgo rozwijają prędkość do 160 km/h. Posiadają systemy pochłaniające drgania. Wyposażone są w jednoosobowe fotele, ekrany wyświetlaczy przy każdym siedzeniu - w wagonach pierwszej klasy i ekrany centralne w wagonach drugiej klasy, a także bezpłatne WI-FI i systemy przeciwpożarowe oraz monitoring. Są specjalne miejsca dla niepełnosprawnych, oraz przestronne toalety.
Tak wygląda skład Talgo na filmie...W tej chwili nie znamy jeszcze cen biletów na trasie Kair - Luksor.Co ciekawe, choć pociągi Talgo mogą rozpędzać się do prędkości 160 km/h, trasę z Kairu do Luksoru pokonają w 10 godzin - czyli ze średnią prędkością nie przekraczającą 70 km//h.


Wszystko w związku z nieprzystosowaniem torów na całej trasie do większych prędkości.


hurghada24.pl

Kommentare