top of page

Wszystkie turystyczne rejsy u wybrzeży Hurghady zostały odwołane


Ze względu na złe warunki pogodowe wszystkie turystyczne rejsy statkami i sporty morskie u wybrzeży Hurghady zostały zawieszone.Właściwe władze prowincji Morza Czerwonego zawiesiły od czwartku 16.05 wszelką działalność morską; czy to rejsy wycieczkowe, wyprawy nurkowe, snurkowe, czy morskie sporty wodne.


Od trzech dni w Hurghadzie jest bardzo silny wiatr wiejący z prędkością 50 km/h. Jak podaje Urząd Meteorologii Egiptu, na Morzu Czerwonym siła wiatru przekracza nawet 70 km/h, a fale osiągają wysokość 4 metrów.


- Decyzja ta ma charakter zapobiegawczy, aby pracownicy zajmujący się działalnością morską oraz turyści nie byli narażeni na żadne ryzyko związane z przebywaniem na morzu - czytamy w specjalnym oświadczeniu gubernatora prowincji.


Jak podają władze prowincji "rejsy wycieczkowe i cała działalność morska na wodach u wybrzeży Hurghady zostanie wznowiona, gdy tylko ustabilizują się warunki pogodowe".Według prognoz, sytuacja powinna się poprawić w piątek 17.06 około południa, kiedy to siła wiatru ma nie przekraczać 22 km/h.


Comments


bottom of page