top of page

Twierdza Babilon w Kairze ponownie otwarta

Po wielu latach zamknięcia dla zwiedzających część fortu Babilonu znajdującego się w fasadzie Muzeum Koptyjskiego w Starym Kairze została ponownie otwarta.
Po zakończeniu pierwszej fazy renowacji Ministerstwo Turystyki i Starożytności 20 marca br otworzyło część historycznej twierdzy Babilon w koptyjskiej części Kairu. Zwiedzający i turyści są teraz zapraszani do wędrówki po części twierdzy znajdującej się w fasadzie Muzeum Koptyjskiego.Hisham Samir – asystent ministra turystyki ds. projektów – wyjaśnia, że fasady na nowo otwartej części fortu zostały oczyszczone z kurzu i ptasich odchodów, a uszkodzone bloki zostały odtworzone. Zainstalowano również nowy system oświetlenia w celu podkreślenia piękna jego architektury i oryginalnego wykończenia tej części zabudowy. Naprawiono również okna wybite wewnątrz fortu.
Twierdza Babilon została po raz pierwszy powiększona i wyposażona przez rzymskiego cesarza Trajana, aby chronić kanał łączący Nil z Morzem Czerwonym. Po arabskim podboju Egiptu twierdza ostatecznie stała się dzielnicą zamieszkaną głównie przez chrześcijan.
Pierwsze prace renowacyjne koncentrowały się na oczyszczeniu twierdzy z brudu i plam. Jednocześnie zainstalowano nowy system oświetlenia, który podkreśla architektoniczne piękno twierdzy. Druga faza renowacji twierdzy jest obecnie w toku i koncentruje się na oczyszczeniu Amr Gate, południowej części twierdzy znajdującej się pod Wiszącym Kościołem.


(cairoscene)


bottom of page