top of page

Trzęsienie ziemi w okolicy Hurghady


Dziś w nocy, dokładnie o godzinie 2.11 czasu lokalnego na zachodnim brzegu Morza Czerwonego doszło do trzęsienia ziemi.Jak podaje Niemieckie Centrum Badań Nauk o Ziemi (GFZ) - uważane za jedną z kluczowych międzynarodowych agencji monitorujących aktywność sejsmiczną na świecie, trzęsienie miało siłę od 4,6 do 4,9 stopnia w skali Richtera, czyli było umiarkowane.


Trzęsienie odnotowały także sejsmografy innych instytucji zajmujących się geologią; RaspberryShake oraz Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego.Wstrząsy były odczuwalne w At-Tor (15 tys. mieszkańców) położonym 48 km od epicentrum, Ras Gharib (32 tys. mieszkańców) w odległości 57 km, El-Gounie (15 tys. mieszkańców) w odległości 66 km, Hurghadzie (95.600 mieszkańców) położonej 86 km od epicentrum, Świętej Katarzynie (4.600 mieszkańców) 95 km dalej i Sharm el-Sheikh (12.000) w odległości 98 km.
Trzęsienie ziemi miało miejsce na płytkiej głębokości - 10 km.Według wstępnych informacji trzęsienie ziemi nie spowodowało większych strat materialnych. Np. w Hurghadzie zatrzęsły się szyby w oknach, a trzęsienie trwało kilka sekund.


hurghada24.pl

Comments


bottom of page