top of page

Podróż jak marzenie. Luksusowym Orient Expressem z Kairu do AsuanuEgipskie Koleje Państwowe i włoska Arsenale Group, działająca w sektorze luksusowej turystyki, podpisały umowę na uruchomienie pierwszego w Egipcie pociągu na miarę ekskluzywnego i legendarnego Orient Expressu. "Pociąg-hotel" ma kursować na trasie z Kairu do Asuanu, zatrzymując się na dłużej w Luksorze i docierając aż do Świątyń w Abu Simbel.

Pociąg ma się składać z 15 wagonów z zaledwie 40 przedziałami. Na pokład będzie mogło wejść maksymalnie 80 osób. Do wyboru będą przedziały z trzema "poziomami luksusu" - Deluxe, Suite i Honor Suite.


Jak podają twórcy tego przedsięwzięcia "hotel na szynach zapewni podróżującym ekstrawagancką i jedyną w swoim rodzaju przygodę życia".


- Pociąg, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, będzie odzwierciedlał wygląd typowy dla lokalnej kultury, a jednocześnie będzie zgodny z międzynarodowymi standardami - powiedział minister Transportu Egiptu. "Uruchomienie luksusowego pociągu będzie miało znaczący i pozytywny wpływ na sektor turystyczny umożliwiając poznanie i docenienie bogatej historii Egiptu" - stwierdził Kamel Al Wazir i dodał, iż dzięki bogatemu programowi podróży, który obejmie wspaniałą kuchnię, obsługę, wszelkie wygody podczas drogi oraz specjalne postoje "pasażerowie będą mieli okazję odkryć cuda Egiptu, od bujnej urody doliny Nilu po strzeliste świątynie w Luksorze i Abu Simbel".- Cieszę się, że Egipt i Włochy mogą współpracować nad wprowadzeniem nowego modelu luksusowej turystyki do Egiptu - mówi Paolo Barletta, dyrektor generalny Arsenale Group. "Ten model podróżowania ma na celu przyciągnięcie nowych turystów z całego świata, którzy będą chcieli odwiedzić tę wspaniałą i bogatą historycznie krainę na pokładzie naszego pociągu" - dodaje Barletta.


Luksusowy pociąg nazwany wstępnie "Strażnik Nilu" ma wyruszyć na trasę na początku 2027 roku. Podróż nim ma trwać od dwóch do trzech dni.


Na razie nie wiadomo jaka będzie cena "biletu", ale za podobną wyprawę pociągiem "Orient Express La Dolce Vita" na trasie Rzym - Wenecja - Portofino - Rzym trzeba zapłacić w przedsprzedaży 7 tysięcy euro od osoby, w dwuosobowej kabinie Deluxe. Podróż w najdroższym apartamencie to wydatek rzędu 21.000 euro. Podróż trwa trzy dni. Pierwszy pociąg ruszy na tę trasę na początku przyszłego roku.

Podobne atrakcje dla miłośników kolei i luksusowej podróży po szynach Arsenale Group przygotowuje także w Arabii Saudyjskiej pociągiem o nazwie "Sen Pustyni", w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Uzbekistanie. Wszystkie mają ruszyć na trasę na początku 2025 roku.

コメント


bottom of page