top of page

Pierwszy, podwodny pokaz mody w Egipcie

Egipska projektantka mody Amany Yehia zorganizowała swoją pierwszą podwodną sesję zdjęciową. Pierwszą tego typu w Egipcie.Egipska projektantka mody i nurek Amany Yehia wymyśliła sposób na połączenie swoich dwóch talentów i stworzyła pierwszy podwodny pokaz mody w Egipcie. Yehia nurkuje od czterech lat i z pomocą dwóch przyjaciół, którzy są również nurkami, wymyśliła plan zorganizowania podwodnej sesji zdjęciowej zaprojektowanych przez nią sukienek."Uwielbiam nurkowanie i Morze Czerwone. Chciałbym, żeby ludzie mogli zobaczyć majestatyczny podwodny świat takim, jakim ja go widzę. Więc wpadłem na ten pomysł" - powiedział Yehia w rozmowie z Al-Monitor. Stwierdziła też, że na początku pomysł wydawał się trudny do zrealizowania.Skontaktowała się ze swoim przyjacielem Beshoy Fayez, nurkiem i fotografem podwodnym, aby pomógł jej spełnić marzenie o zorganizowaniu pierwszego, podwodnego pokazu mody w Egipcie. "Był bardzo podekscytowany" - powiedziała Yehia.

Wspólnie zastanawiali się nad tym, kto mógłby wystąpić w roli modelki w podwodnej sesji zdjęciowej. "Potrzebowaliśmy kogoś, kto mógłby nurkować" - powiedziała Yehia. Wybór padł na przyjaciółkę Monę Farid, która jest nurkiem. Sama Farid była zdumiona tym pomysłem, zwłaszcza, że wcześniej nie pracowała jako modelka. "To byłoby również jej pierwsze nurkowanie bez kombinezonu do nurkowania lub jakiegokolwiek sprzętu" - powiedział Yehia.


Cała trójka pojechała do Sharks Bay w Sharm el-Sheikh w listopadzie ubiegłego roku.Yehia wykonała sukienki dla Farid po konsultacji z Fayezem. Konsultacje dotyczyły kolorów sukienek. Chodziło o to by wiedzieć jakie kolory byłyby dobre dla zdjęć zrobionych pod wodą. Poradził jej, że każdy kolor jest dobry, o ile nie jest to kolor obecny pod wodą.

Yehia zaprojektowała dwanaście sukienek w jasnych kolorach, w tym białym, różowym, fuksjowym, zielonym, czerwonym i żółtym. "Tkanina tych sukienek była lekka jak szyfon i organza, więc sukienki nie wchłaniały wody - zauważyła Yehia. "Zrobiłam sukienki i niektóre z nich były rozdwojone i bez pleców. Szerokie, aby pomóc Farid w jej ruchu pod wodą" - dodała.
Cała sesja zdjęciowa trwała sześć godzin. "Robienie zdjęć pierwszej sukienki zajęło 45 minut, ponieważ musieliśmy dostosować oświetlenie i wymyślić najlepsze ruchy, które model powinien wykonać, aby fotografować pod najlepszym kątem" - stwierdziła Yehia. "Nie mieliśmy żadnej pomocy. Wszystko zrobiliśmy sami, we trójkę, w chłodne dni. To był naprawdę świetny wysiłek zespołowy." - powiedziała.
Sesja wywołała wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów. "Wielu zdumionych turystów pytało mnie, dlaczego kobieta nosi suknię ślubną pod wodą i czy nie utonie" - powiedziała Yehia, śmiejąc się.

Yehia i Fayez mają nadzieję, że ich pomysł na podwodny pokaz mody pomoże rozbudzi zainteresowanie turystyką nurkową w Morzu Czerwonym. "Skomplikowane i piękne rafy koralowe oraz czysta woda dodają więcej piękna i spokoju zdjęciom. "Mamy nadzieję, że te zdjęcia zachęcą więcej turystów do przyjazdu" - podsumowała Yehia.
Morze Czerwone jest uważane za jedno z najpopularniejszych miejsc nurkowych na świecie, z wieloma ukrytymi podwodnymi skarbami, ponad 1000 gatunków ryb i setkami gatunków koralowców.
(al-monitor)


Comments


bottom of page