top of page

Lotnisko w Hurghadzie z nowym rekordem dotyczącym liczby podróżnych


Międzynarodowy Port Lotniczy w Hurghadzie trzeci drugi miesiąc z rzędu znalazł się na szczycie egipskich lotnisk turystycznych po względem liczby obsłużonych podróżnych.
Jak podaje Egipskie Towarzystwo Portów Lotniczych i Żeglugi Powietrznej, w maju tego roku lotnisko w Hurghadzie obsłużyło 5.551 lotów, a łączna liczba pasażerów wyniosła dokładnie 685 tysięcy 714 osób.


Tu trzeba zaznaczyć, że dane dotyczą wszystkich połączeń, także krajowych. Dane robią wrażenie jeżeli zestawimy je np. z lotniskiem Chopina w Warszawie. W kwietniu tego roku największy port lotniczy w Polsce obsłużył 952 tysiące pasażerów.


Port lotniczy Sharm El-Sheikh zajął drugie miejsce. W maju obsłużył 3.530 lotów, z 483.538 pasażerami na pokładzie. Co ciekawe, trzecie miejsce w tym zestawieniu zajęło lotnisko Borg El-Arab niedaleko Aleksandrii przyjmując 1.473 loty z 163.814 osobami na pokładzie.
Warto zaznaczyć, że duży wzrost (miesiąc do miesiąca) odnotowało lotnisko Sphinx w Gizie. Międzynarodowy Port Lotniczy - wybudowany przede wszystkim do obsługi gości odwiedzających Piramidy w Gizie i Wielkiego Muzeum Egipskiego - obsłużyło w maju 9.711 pasażerów i 185 samolotów. W kwietniu było to 111 samolotów i 8.211 osób na pokładzie.

W zestawieniu nie wzięto pod uwagę międzynarodowego lotniska w Kairze.


hurghada24.pl

Comentarios