top of page

Koniec popularnego sportu wodnego u wybrzeży HurghadyGubernator prowincji Morza Czerwonego Amr Hanafi wydał dziś decyzję o zakazie używania skuterów wodnych w okolicach plaż.

Zakaz ma obowiązywać od dziś we wszystkich miastach prowincji, w tym w najbardziej popularnych kurortach turystycznych, czyli Hurghadzie, Marsa Alam i Safadze. Karą za złamanie zakazu będzie konfiskata skutera.

- Nie chcemy ograniczać aktywności sportowej osób, które odwiedzają zachodnie wybrzeże Morza Czerwonego, ale musimy chronić życie oraz zdrowie naszych mieszkańców i turystów - napisał w specjalnym oświadczeniu Hanafi. Gubernator prowincji dodał, że decyzja o zakazie używania skuterów wodnych została podjęta już 12 lat temu, ale do tej pory "nie weszła w życie".
Amr Hanafi zaznaczył, że wypadki z udziałem tego typu pojazdów są katastrofalne w skutkach i dlatego nie będzie czekał na tragedię zwłaszcza teraz, w sezonie letnim, gdy plaże i "bliskie wybrzeże" wypełnione jest kąpiącymi się ludźmi.


- Zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców i turystów jest ważniejsze niż cokolwiek innego - dodał gubernator.

W dzisiejszym oświadczeniu gubernator nie sprecyzował, czy korzystanie ze skuterów wodnych w prowincji Morza Czerwonego zostało zakazane całkowicie, czy tylko nie można używać tego typu sprzętu wodnego w okolicach plaż publicznych i plaż hotelowych.hurghada24.pl

Comments


bottom of page