top of page

Hotele w Hurghadzie będą droższe


Minimalna kwota zakwaterowania w egipskich hotelach wzrośnie. Np. w hotelach pięciogwiazdkowych trzeba będzie zapłacić nie 40, a 50 dolarów za noc.


Taką decyzję podjęło ministerstwo turystyki i starożytności w specjalnym zarządzeniu. Więcej zapłacą nie tylko cudzoziemcy, ale i Egipcjanie.Pierwotnie decyzja miała wejść w życie już 1 maja tego roku, ale po interwencji przedstawicieli egipskiego sektora turystycznego zacznie ona obowiazywać od 1 listopada 2022 roku.

W tej chwili minimalna cena za nocleg w egipskim hotelu pięciogwiazdkowym (ustalona przez ministerstwo) wynosi 40 dolarów. Od 1 listopada będzie to 50 dolarów.


Od 1 listopada 2022 roku za pobyt w hotelach czterogwiazdkowych turyści/biura podróży zapłacą 40 USD za noc, 30 USD za noc w hotelach trzygwiazdkowych, 20 USD w hotelach dwugwiazdkowych i 10 USD za noc w przypadku hoteli jednogwiazdkowych.W Hurghadzie dominują hotele trzy i czterogwiazdkowe. Te ostatnie w tej chwili kosztują 28 dolarów za noc. Będą kosztowały 40 dolarów za noc.


- Decyzja o podniesieniu minimalnej kwoty zakwaterowania w hotelach zapadła po konsultacjach z Egipską Federacją Turystyczną i ma na celu "ujednolicenie stawek hotelowych w całym kraju - czytamy w oświadczeniu ministerstwa turystyki i starożytności Egiptu.


(egyptindependent,youm7)

1 Comment


Guest
Apr 17, 2022

I tak już jest drogo. Niech podnoszą ceny. Turyści zmienią kierunek wyjazdów.

Like
bottom of page