top of page

Gdzie jest najtańszy zimny "trunek z pianką" w Marinie w Hurghadzie?Marina w to jedno z najpopularniejszych, by nie powiedzieć kultowych miejsc w Hurghadzie. Niestety - od zawsze - do tanich nie należy.

Jednak warto się tam wybrać choćby dla pięknych łodzi zacumowanych w Marinie, szerokiego deptaka oraz kilkudziesięciu barów i restauracji serwujących dania praktycznie z kuchni całego świata. Wieczorny spacer po Marinie to naprawdę idealny sposób na zakończenie dnia wylegiwania się na hotelowej plaży.Choć jesteśmy zecydowanie przeciwni piciu alkoholu, zdajemy sobie sprawę, że jest wielu miłośników piwa i (podobno) nic tak nie gasi pragnienia w ogromne upały panujące teraz w Hurghadzie jak jeden "zimny, złocisty trunek z pianką".

Przeszliśmy więc "szlakiem piwnym" i sprawdziliśmy ceny tego alkoholu w Marinie. A te są naprawdę bardzo zróżnicowane, a momentami szokujące.W tym miejscu warto zaznaczyć, że w sklepach z alkoholem w Hurghadzie - Drinkies - jeden z nich znajduje się tu: https://goo.gl/maps/3ED5vD8J6MSqs7578 , najtańsze lokalne piwo (Stella 0,5 l.) 4,5% kosztuje 35 EGP (4,49 zł) wraz z butelką zwrotną (5 EGP - 0,64 zł). Piwo Heineken w butelce 0,33 l. 5% kosztuje w sklepie 45 EGP (5,77 zł), tyle samo co butelkowy Desperados 0,33 l. 5,9%.
By szanse dla wszystkich restauracji i barów w Marinie były równe, porównaliśmy ceny jednego piwa - najbardziej popularnego w Egipcie, czyli Stella 0,5 l. 4,5%.I tak najdroższe piwo Stella znaleźliśmy w restauracji L'Imperatore. Butelka kosztuje tu 116 EGP (14,88 zł). Nieco taniej jest w restauracji the Lodge. Tu Stella kosztuje 95 EGP (12,19 zł).


W restauracji Stone jest już dużo taniej. Stella kosztuje tu 70 EGP (8,98 zł). Jeszcze taniej jest w pubie Luca's. Tu Stella 0,5 l. kosztuje 65 EGP (8,34 zł).

Najtańsze piwo Stella znaleźliśmy w Havana Club Bar. Pewnie dlatego, że lokal znajduje się na samym końcu Mariny. Tu serwuje się ten trunek za 49 EGP (6,29 zł).


A tak przedstawiają się na filmie ceny wszystkich piw, we wszystkich barach, restauracjach i pubach w Marinie w Hurghadzie...hurghada24.pl


Comments