top of page

Egipt obniżył ceny biletów do muzeów i stanowisk archeologicznychMiła niespodzianka dla wszystkich turystów wybierających się do Egiptu i zamierzających na własne oczy poznać niezwykłą historię tego kraju. Minister Turystyki i Starożytności Ahmed Issa poinformował, że obniżone zostały właśnie ceny biletów do muzeów i stanowisk archeologicznych.

Ceny biletów obniżono o 20%. Promocja dotyczy to wszystkich placówek muzealnych w prowincjach Luksor, Kina i Asuan, a więc mniej zapłacimy np. za wejście do Doliny Królów, Świątyni Hatszepsut, Karnak, Dendera, czy Muzeum Nubijskiego. Promocja trwać będzie do 31 sierpnia.


20% zniżki to na pierwszy rzut oka niewiele, ale biorąc pod uwagę, iż za wejście np. do Doliny Królów zapłacimy 600 funtów egipskich EGP (50 zł) to zaoszczędzimy 10 złotych na jednym bilecie wstępu. Zwiedzając Świątynię Luksorską za 400 EGP (34 zł) w kieszeni zostanie nam 7 złotych, a oglądając Świątynie Hatszepsut (360 EGP, czyli 30 zł) zaoszczędzimy 6 złotych. Ponadto za bilet do Świątyń w Karnaku (kosztujący 450 EGP) zapłacimy 8 złotych mniej.

Biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie wspomniane wyżej atrakcje możemy zwiedzić podczas jednej wycieczki fakultatywnej - oszczędzimy 31 złotych, czyli prawie 8 dolarów na jednej osobie.


Przy okazji warto także wiedzieć, że w większości muzeów i stanowisk archeologicznych w Egipcie działają samoobsługowe "automaty do wydawania biletów". Biletomaty umożliwiają turystom wstęp do określonego miejsca tylko za pomocą kart bankomatowych. Tym samym zlikwidowano zwykłe kasy i możliwość zapłaty gotówką.System bezgotówkowy został również zastosowany w kilku stanowiskach archeologicznych i muzeach w Kairze, m. in. na terenie Piramid w Gizie, częściowo otwartego Wielkiego Muzeum Egipskiego, Cytadeli Kairskiej i w Muzeum Egipskim przy placu Tahrir. Niestety tu zniżki nie obowiązują.

Nadal za samo wejście na kompleks Piramid w Gizie zapłacimy 540 EGP, czyli 45 zł. Bilet do Muzeum Egipskiego przy placu Tahrir w Kairze to wydatek rzędu 450 EGP (38 zł), a aby zwiedzić Cytadelę Kairską trzeba przygotować 450 EGP.コメント


bottom of page