top of page

Egipski Czerwony Półksiężyc tworzy Centrum Pomocy na granicy rumuńsko-ukraińskiej
Egipski Czerwony Półksiężyc (ERBN) ogłosił na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, że na granicy ukraińsko-rumuńskiej utworzono centrum, którego celem jest zapewnienie pomocy Egipcjanom i Arabom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Centrum pomocy zostało utworzone przy pomocy Rumuńskiego Czerwonego Krzyża w miejscowości Siret.Oprócz wspierania Egipcjan w bezpiecznym powrocie do kraju, ERBN chce zapewnić pomoc medyczną, posiłki i wsparcie psychologiczne. Szybkie działania podjęte w celu utworzenia centrum pomocy ERBN są odpowiedzią na prośby wysłane przez Egipcjan, którzy utknęli w Ukrainie.

"Udało nam się dotrzeć do Egipcjan za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych. Drugim krokiem pomocy było wysłanie pierwszego zespołu pomocowego do Rumunii we współpracy z odpowiednimi agencjami państwowymi" - powiedział dyrektor wykonawczy ERBN, Ramy El-Nazer. "Nasz cel był jasny: dotrzeć do Egipcjan przez ukraińską granicę, pomóc im i narodowi arabskiemu" – stwierdził El-Nazer. Dodał również, że w Polsce powstało inne centrum pomocy ERBN w celu zwiększenia liczby Egipcjan, którzy chcą wrócić do swojego kraju.

Rosyjska inwazja na Ukrainę 24 lutego wywołała falę emigrantów, którzy przekraczają granice i uciekają przed wojną. Egipcjanie stanowili około 6000 ekspatriantów, z czego około 3000 to studenci.Od początku inwazji tysiące Egipcjan zostało bezpiecznie przewiezionych z powrotem do Egiptu z pomocą Ministerstwa Emigracji. Jednak setki innych zdecydowało się przekroczyć granice z Rumunią, Polską, Słowacją i Węgrami. Punkt pomocy został przygotowany pod nadzorem Egipskiego Zespołu Międzynarodowego i pomocy egipskich wolontariuszy mieszkających w Rumunii.


(egyptianstreets)


Kommentare