top of page

Aleksandria idzie w ślady SharmuAleksandria stanie się drugim egipskim miastem, po Sharm El-Sheikh, które zakaże używania jednorazowych plastikowych toreb na plażach.
Decyzja jest częścią inicjatywy "Nie dla plastikowych toreb", zapoczątkowanej przez Urząd ds. Środowiska w Aleksandrii. Patronat nad tą inicjatywą objęli minister środowiska i gubernator Aleksandrii.


Inicjatywa ma na celu zastąpienie plastikowych toreb bezpiecznymi alternatywami opakowaniami oraz ustalenie harmonogramu wprowadzania ich do użytku.
Aleksandria, znana jako Klejnot Morza Śródziemnego, jest drugim co do wielkości miastem w kraju z populacją ponad pięciu milionów, a jej historyczne plaże przyciągają latem miliony wczasowiczów.

W marcu 2022 roku Sharm El-Sheikh, popularne centrum turystyczne nad Morzem Czerwonym, ogłosiło, że miasto stanie się całkowicie wolne od jednorazowych plastikowych toreb od czerwca tego roku. Równolegle podejmowane są inne środki mające na celu przekształcenie Sharm El-Sheikh w zielone miasto. Odbywa się to w ramach przygotowań do organizacji Konferencji Stron ONZ w sprawie Zmian Klimatu (COP27), która będzie zorganizowana w listopadzie tego roku.
Władze aleksandryjskie zapewniają producentom plastikowych toreb wsparcie w produkcji bezpiecznych alternatywnych opakować. Promują krótko i długoterminowe rozwiązania technologiczne do produkcji w pełni biodegradowalnych toreb.

(ahramonline)

Comments


bottom of page