top of page

Z Hurghady na mundial do Kataru


Egipt oferuje bezpośrednie loty z Hurghady i Sharm el-Sheikh do Kataru podczas piłkarskich mistrzostw świata FIFA 2022.Egipski generalny urząd ds. aktywizacji turystycznej, we współpracy z liniami lotniczymi Air Cairo zachęca fanów piłki nożnej, aby na mecze swoich drużyn wyruszali z Hurghady i Sharm el-Sheikh.


W ramach tej inicjatywy Izba Hotelarska w Egipcie ogłosiła uruchomienie bezpośrednich lotów z Hurghady i Sharm el-Sheikh do stolicy Kataru, Doha.
Linie Air Cairo oferują od 10 do 15 lotów dziennie z każdego z tych egipskich miast.

Izba Hotelarzy zaoferowania również zniżki w hotelach - w wysokości 10% - dla kibiców posiadających kartę Hayya, która pozwala na wjazd do Kataru i wstęp na stadion.
Zdaniem specjalistów z branży turystycznej Puchar Świata w Katarze jest dla Egiptu doskonałą okazją do promowania swojej turystyki i "zwabienia" fanów do odwiedzenia Hurghady i Sharm el-Sheikh w trakcie trwania turnieju, czyli od 20 listopada do 18 grudnia.
- Egipt może wykorzystać mistrzostwa świata w Katarze dzięki atrakcyjnym ofertom firm turystycznych skierowanych do fanów futbolu. Podczas mundialu kibice mogą "mieszkać" w Egipcie, a do Kataru mogą latać tylko na mecze. A to wszystko dzięki zniżkom w hotelach Hurghady i Sharm el-Sheikh oraz obniżonym cenom biletów lotniczych - powiedział portalowi Al-Monitor Ahmed Amer z egipskiego ministerstwa turystyki i starożytności.hurghada24.pl

.Commentaires