top of page

Sharm el Naga czyli raj na ziemiTo piękne miejsce znajduje się niespełna 40 kilometrów na południe od HurghadySharm el Naga to park narodowy znajdujący się wokół przepięknej rafy koralowej. To dziewiczy podwodny park krajobrazowy a zarazem rezerwat raf Morza Czerwonego.

Jest to dla wielu osób najlepsze miejsce do snurkowania u wybrzeży Morza Czerwonego. Czysta krystalicznie woda i położona niedaleko brzegu piękna rafa koralowa - to kusi turystów. Można tam spędzić przyjemny dzień bez potrzeby wypływania statkiem w rejs do odległej rafy.


Tylko pustynia, plaża i zatoka. Ale to co znajduje się pod wodą naprawdę zapiera dech w piersiach. Dosłownie podwodny raj. Wycieczkę do tego miejsca polecamy wszystkim miłośnikom snorkelingu oraz rodzinom z dziećmi! Już na głębokości jednego metra zaczynają się wspaniałe rafy koralowe z ogromna ilością egzotycznych ryb.

Wycieczka do Sharm el Naga zaczyna się o 08:30. Transfer mikrobusem do rezerwatu trwa około 40 minut. Po przybyciu na miejsce otrzymujemy ręcznik kąpielowy oraz sprzęt do snorklingu, tzw. ABC (maska, rurka i płetwy). Nurkowanie powierzchniowe odbywa się z instruktorem. Do dyspozycji uczestników wycieczki są parasole, wiatrochrony, leżaki z materacami, plac zabaw dla dzieci oraz restauracja. Około godziny 13.00 podawany jest lunch. Można kupić dodatkowe napoje w tym piwo i wino.
Koszt za osobę, w ramach zorganizowanej wycieczki to 40 dolarów. Do Sharm el Naga można dostać się indywidualnie. Jednak koszt wstępu jest wtedy wyższy.


Zdaniem wielu Sharm el Naga to najlepsze miejsce na snorkeling w regionie Hurghady. To krystalicznie czysta i ciepła woda w zatoce, łagodne zejście do morza, położona niedaleko brzegu piękna, żywa rafa koralowa. Cisza i spokój. Brak tłumów. Wspaniałe warunki do relaksu i wypoczynku.
(hurghada24.pl)bottom of page