top of page

Samolotem z Tel Awiwu do Sharm el-SheikhEgipskie linie lotnicze Air Cairo uruchomiły trzy bezpośrednie loty między Tel Awiwem a kurortem Sharm el-Sheikh.
Zwiększa to całkowitą liczbę lotów między tymi dwoma krajami do 12 tygodniowo, z czego więcej w okresie letnim, ponieważ Egipt zezwolił izraelskim liniom lotniczym na obsługę pięciu lotów tygodniowo.


Jak powiedział izraelski minister turystyki Joel Razwozow "turystyka stanowi pomost do nawiązania stosunków dyplomatycznych między krajami". Lot z lotniska Ben Gurion do Sharm el-Sheikh trwa 40 minut. Koszt biletu to 300 dolarów w obie strony. Na razie nie można kupić biletu tylko w jedną stronę. Trasa obsługiwana jest przez samoloty Airbus 320.


- Turystyka stanowi przyczółek do tworzenia stosunków dyplomatycznych między krajami. Historyczne porozumienie pokojowe z Egiptem, a następnie porozumienie z Jordanią i z państwami Zatoki Perskiej doprowadziły do ​​współpracy turystycznej, która cementuje mosty między naszymi krajami - dodał minister turystyki Izraela.
(egyptindependent)

Comments


bottom of page