top of page

Powstaje nowy bazar w kultowym miejscu w Hurghadzie (video)



Słynny Bazar przy Dahar Square w Hurghadzie w znanym od dziesiątków lat "anturażu" już niedługo przestanie istnieć. W jego miejscu powstaje dwukondygnacyjny, nowoczesny pawilon handlowy. Ale po kolei...





Niespełna dwa lata temu władze miasta podjęły decyzję o likwidacji bazaru owocowo-warzywnego przy Dahar Square (znajdującego się po drugiej stronie ulicy). Teraz handel owocami i warzywami odbywa się w oddalonych o kilkaset metrów nowoczesnych halach, przy dworcu dla busików.






Pół roku temu rozpoczęła się likwidacja najstarszego bazaru w Hurghadzie. Tzw. "Stary Suk" - dla jednych kultowy, dla innych - nawet dla samych mieszkańców mieszkańców miasta - był miejscem, które omijali szerokim łukiem. Wszystko z powodu nieznośnego zapachu, tłoku, bałaganu i "higieny". Handlowano tu czym się da; owocami, warzywami, drobiem, rybami, ptactwem, wołowiną, chlebem, artykułami spożywczymi, AGD, itd, itp. Zresztą, proszę zobaczyć samemu...




Kto był - ten wie jak tam pachniało. Kto nie był - przynajmniej nie ma złych wspomnień. Teraz to się zmieni. Od grudnia trwa budowa pawilonu, który zastąpi wszystko to, co do tej pory znajdowało się wokół.






Początkowo planowano, że w miejscu starego suku przy Dahar Square powstaną trzy budynki wyposażone w bieżącą wodę, prąd, odpływ ścieków i wentylację. Teraz wiemy, że będzie jeden "Nowy Bazar". Dwupiętrowy.



Wokół budynku powstanie asfaltowa droga z miejscami do parkowania oraz klasyczne chodniki i latarnie.






Takie widoki z Suku przy Dahar Square "odejdą do lamusa".



Tak dziś, na filmie wygląda przebudowa "kultowego" miejsce w Hurghadzie - w samym sercu dzielnicy Dahar...



Według zapowiedzi władz miasta, wszystkie dotychczasowe budowle znajdujące się wokół nowego Suku przy Dahar Square zostaną zburzone (włącznie z halą rybną).





Obiekt ma zostać oddany do użytku na początku przyszłego roku.


Comentarios


bottom of page