top of page

Panika po pojawieniu się rekina u wybrzeży Dahabu w Egipcie. Wstęp do wody zakazany (video)Wczoraj w sieci pojawił się amatorski film na którym widać rekina, który pływa dosłownie kilka metrów od brzegu kurortu turystycznego Dahab nad Zatoką Akaba. Władze Egiptu zareagowały na to nagranie w zasadzie natychmiast.
Szef Urzędu Ochrony Przyrody w Ministerstwie Środowiska, dr Mohamed Salem

wydał decyzję o zamknięciu tego obszaru dla wszystkich działań, takich jak pływanie, nurkowanie i wędkarstwo. Zakazano także wchodzenia do wody.


Na razie nie wiadomo gatunek którego rekina pojawił się u wybrzeży Dahabu. Z wstępnych informacji wynika, że ryba ma co najmniej dwa metry długości.


Jak podają egipskie media nagranie wywołało panikę wśród turystów, bowiem rekin pływał tuż przy bardzo popularnym w tym mieście deptaku.Autor nagrania napisał w mediach społecznościowych "rekin pojawił się wczoraj tuż przy brzegu, a ludzie na plaży byli przerażeni, kiedy go zobaczyli".


Na razie nie wiadomo na jak długo zamknięte zostały plaże oraz ile trwać będzie bezwzględny zakaz wchodzenia do wody.


Przypomnijmy, 8 czerwca w samym centrum Hurghady rekin zaatakował pływającego przy brzegu obywatela Rosji. W wyniku odniesionych ran młody mężczyzna zmarł na miejscu.

Dahab to bardzo popularna wśród Polaków nadmorska miejscowość turystyczna położona u wybrzeży Zatoki Akaba, na półwyspie Synaj w Egipcie (85 km na północ od Sharm el-Sheikh).


hurghada24.pl


Comments


bottom of page