top of page

Nowy Targ Rybny w Hurghadzie oficjalnie otwarty (video)Na tę chwilę mieszkańcy miasta i turyści czekali z utęsknieniem. Wczoraj po południu oficjalnie otwarty został nowy Fish Market w Hurghadzie.
Fish Market powstał w tym samym miejscu co poprzedni, stary - tuż obok Meczetu El Mina - przy Marinie, czyli tu:https://goo.gl/maps/XXYh7zZmwATkr8su9

Zadaszona i oświetlona hala z niebieskim dachem ma powierzchnię 300 m2. 48 monitorowanych boksów zaopatrzonych jest w światło, bieżącą wodę i odpływy nieczystości. Na miejscu będą chłodnie i lodówki. Kończy się budowa profesjonalnej "fabryki lodu".
W hali będą toalety, mają powstać także małe bary w których serwowane będą ryby i owoce morza. Budowa nowego Targu Rybnego w Hurghadzie kosztowała 30 mln funtów egipskich (6 mln złotych). Jak informowały nas władze Hurghady, inwestycja była jedną z największych w całej prowincji Morza Czerwonego, które powstały w tym roku.Na wstępie napisaliśmy, że Fish Market został "oficjalnie" otwarty. Słowo oficjalnie jest bardzo istotne, gdyż wczoraj nastąpiło tylko przecięcie wstęgi. Dokonał tego gubernator prowincji Morza Czerwonego Amr Hanafi.Jak się dowiedzieliśmy, Fish Market zacznie normalnie funkcjonować w ciągu "maksymalnie najbliższych 30 dni".


Do momentu otwarcia nowego targu, ryby i owoce morza będą sprzedawane nadal na tymczasowym suku, który znajduje się kilkadziesiąt metrów dalej.
A tak wygląda nowy Fish Market w Hurghadzie w dzielnicy Marina tuż po "oficjalnym" otwarciu...hurghada24.pl


Comentários