top of page

Nowy deptak w Sharm el-Sheikh


Sharm el-Sheik wzbogaci się o nowy, długi deptak, który ma się stać największą atrakcją miasta położonego w prowincji Synaju Południowego.

Nowy deptak ma przyćmić legendarną promenadę znajdującą się w samym centrum Naama Bay. Deptak rozciągać się będzie po obu stronach ulicy El-Salam. Ma mieć 10 kilometrów długości i 10 metrów szerokości po każdej stronie ulicy.


Jak powiedział gubernator prowincji Khaled Fouda, w tej chwili deptak ukończony jest w 60%, a całość zostanie oddana do użytku pod koniec września tego roku. - Po obu stronach El-Salam powstają sklepy, bazary, kawiarnie, lokale rozrywkowe, teatr, fontanny i obszar zabaw dla dzieci. Ponadto deptak będzie miał wyznaczoną ścieżkę dla rowerzystów - mówi gubernator Fouda.


Między innymi w ten sposób Sharm el-Sheikh przygotowuje się do Szczytu Klimatycznego pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych. COP27 rozpocznie się w Sharm el-Sheikh 6 listopada tego roku. Potrwa do 18 listopada. Do Sharm el-Sheikh zjedzie ponad 30 tysięcy uczestników Szczytu Klimatycznego z całego świata.

hurghada24.pl