top of page

Nie jedna, a dwie ofiary ataku rekina w okolicach Hurghady


Jak udało się nam ustalić, we wczorajszym ataku rekina na południe od Hurghady życie straciła nie jedna kobieta, a dwie.
Do ataku rekina Mako doszło wczoraj w zatoce Sahl Hasheesh (28 km od centrum Hurghady). Według pierwszych informacji 68-letnia Austriaczka - od 5 lat mieszkająca w Egipcie - została zaatakowana przez rekina krótkopłetwego podczas obserwacji rafy koralowej. Kobieta została zaatakowana w nogę oraz bark.


Co istotne, kobieta pływała na wydzielonym bojami obszarze, niedaleko brzegu, tak więc mogła się czuć bezpiecznie. Ludzie na pomoście robili wszystko, by pomóc rannej kobiecie, ale z uwagi na grasującego w wodzie rekina nie byli wstanie wejść do wody. Pomimo dużego upływu krwi Austriaczka zdołała dopłynąć do brzegu, gdzie udzielono jej pierwszej pomocy w oczekiwaniu na karetkę.


Całe zdarzenie prezentujemy w filmie, ale od razu ostrzegamy o drastyczności tego przekazu.


68-letnia kobieta została przetransportowana do Nile Hospital w Hurghadzie, jednak nie udało się jej uratować. Wg. jednych informacji w wyniku szoku pourazowego zmarła na atak serca jeszcze w karetce. Wg. innych zmarła tuż po przywiezieniu do szpitala.Jak się dowiedzieliśmy, niestety to nie jedyna ofiara tego ataku. Dziś rano z wody w okolicach Sahl Hasheesh wyłowiono szczątki kolejnej ofiary - także kobiety. Na razie nie są znane jej personalia.


W związku z groźną sytuacją gubernator Morza Czerwonego zamknął na trzy dni zatoki Sahl Hasheesh i Makadi dla wszelkiej działalności morskiej. Po prostu nikomu nie wolno wchodzić do wody.

Ministerstwo Ochrony Środowiska Egiptu w specjalnym oświadczeniu opublikowanym kilka minut temu złożyło najszczersze kondolencje rodzinom obu ofiar. Ponadto poinformowano, iż "minister środowiska Yasmine Fouad ogłosił, że gdy tylko otrzymał raport o śmierci dwóch kobiet podczas pływania powierzchniowego w obszarze Sahl Hasheesh utworzył specjalną grupę roboczą d/s zbadania okoliczności tego zdarzenia.Ponadto gubernator Morza Czerwonego Amr Hanafi wydał decyzję o zawieszeniu wszelkiej działalności człowieka w wodach Morza Czerwonego w pobliżu ataku rekina".


hurghada24.pl

Comments