top of page

Najszybsza kurierka w Egipcie


Doha Mohamed to 26-letni kurier, właściwie kurierka. Od roku szturmem przemierza na skuterze ulice Kairu realizując dostawy z Gizy do Nowego Kairu, czyli w promieniu ponad 50 kilometrów 20-milionowego miasta.


Doha pracowała jako sekretarka, agentka obsługi klienta, czy call center, ale nie kochała żadnej z tych prac tak bardzo, jak pracy kuriera. Jej największe marzenie to założenie pewnego dnia własnej firmy spedycyjnej i posiadania zespołu kurierek. Usiedliśmy z nią, aby dowiedzieć się wszystkiego o jej życiu jako kurierki w Egipcie.Aby szybko realizować dostawy Doha Mohamed musiała najpierw nauczyć się jeździć na skuterze. - Kupiłam skuter zanim jeszcze wiedziałam jak na nim jeździć. Uczyłam się w garażu. Oglądałam wiele filmów na Youtube i z czasem, po wielu upadkach, stało się to łatwiejsze. Skończyło się na tym, że nauka zajęła mniej czasu, niż myślałam. Po tygodniu jeździłam skuterem po ulicach – dodaje Doha.


Dla kobiety w Egipcie bycie kurierem nie jest łatwą pracą. - Wszyscy wokół uważają mnie za dziwaczkę. Cały czas mówią "dlaczego miałabyś i chcesz tak żyć?". Nikt w mojej rodzinie mnie nie wspierał, nie traktowali tego poważnie. Byli bardzo zszokowani, gdy odkryli, że kupiłam skuter - mówi dziewczyna.Postrzeganie jej pracy przez ludzi jest jednym z wyzwań z którym Doha musi sobie poradzić. Innym jest to, że nie ma własnej przestrzeni do zarządzania dostawami. Musi prawie walczyć o każde zlecenie. - Pewnego dnia będę miała biuro z zespołem kobiet przyjmujących zlecenia i koordynujących wszystko" - mówi.


Ambicja Doha Mohameda nie zna granic. Początkowo myślała o zakupie tuk-tuka do realizacji dostaw. Zdała sobie jedna sprawę, że pozwoli jej to na przyjmowanie dostaw tylko w bardzo niewielu dzielnicach. Wybrała więc skuter ponieważ może jeździć po autostradach i do wszystkich dzielnic Kairu.

Na pytanie, czy bycie kobietą było przeszkodą na drodze do bycia kurierem, powiedziała: "jazda skuterami jest dla każdego! Kobiety wielokrotnie udowadniały, że potrafią wszystko".Z pewnością historia Doha jest tego dowodem. Aby uzyskać najszybszą dostawę w Egipcie, zadzwoń do niej pod ten numer: 01124436068. Odbierze Doha i za chwilę przyjedzie pod wskazany adres na swoim skuterku.


(whatwomenwant)Comments