top of page

Na lotnisku w Hurghadzie będzie można zabawić się w "pub crawling"Firma SSP, czyli jeden z największych na świecie operatorów punktów gastronomicznych na międzynarodowych lotniskach turystycznych, podpisała kontrakt z Egyptian Airports Company na uruchomienie 12 restauracji i kawiarni w Terminalu 1 portu lotniczego w Hurghadzie.
Jak zapewniają władze lotniska, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego w Terminalu 1 (tzw. nowym) otwarte zostaną m. in. restauracje i bary takich firm jak KFC, Costa Coffee, Camden Food oraz Levito Pizza & Pasta.
W sumie dwanaście nowych "punktów gastronomicznych" dołączy do już istniejących, czyli Burger King, FloCafe, Coffee Lab, Ritazza, Upper Crust, Flavours i Alsafi. Co istotne, większość nowych restauracji i barów w Terminalu 1 lotniska w Hurghadzie ma się znajdować na poziomie hali odlotów, a nie na trudno dostępnej antresoli. W tej chwili na poziomie hali odlotów znajdują się trzy niewielkie punkty gastronomiczne z bardzo skromną i drogą ofertą posiłków i napojów.- Zdobycie nowego kontraktu jest dowodem naszej zdolności do dostarczania turystom wysokiej jakości żywności i napojów. Dla międzynarodowego lotniska w Hurghadzie ​stworzyliśmy mieszaną ofert, która naprawdę spełni potrzeby wszystkich grup demograficznych w tak ważnym węźle komunikacyjnym - powiedział podpisując umowę dyrektor zarządzający SSP na Europę Wschodnią i Bliski Wschód George Antoniou.

Lotnisko w Hurghadzie w 2023 roku przyjęło 3 miliony 365 tysięcy turystów. Największą popularnością Hurghada i okolice - jako miejsce wypoczynku - cieszyła się wśród Niemców. W minionym roku nasi zachodni sąsiedzi odwiedzili Hurghadę w liczbie 1.269.000. Drugie miejsce zajęli Rosjanie - 517.000 turystów. Podium zamknęli Polacy w liczbie 250 tysięcy osób.


Komentarai