top of page

Mohamed Salah przekazuje wielkie darowiznyMo Salah w ciągu trzech lat przekazał 6% majątku na darowizny.Salah znalazł się na ósmym miejscu wśród dziesięciu największych filantropów, którzy przekazali część swojego majątku w ciągu ostatnich trzech lat - podaje The Times.
Gazeta poinformowała, że Salah przekazał 6% netto swojej fortuny, którą oszacowano na 41 milionów funtów szterlingów. Tym samym jest jedynym piłkarzem w pierwszej dziesiątce wśród tak wielkich filantropów. W dziesiątce znalazła się też gwiazda wyścigów samochodowych Lewis Hamilton.


Raporty mówią, że Salah przekazał darowiznę w wysokości 2,4 miliona funtów szterlingów swojego majątku na rzecz Narodowego Instytutu Raka w Kairze. Było to w 2019 roku.


Salah uczestniczył również w inicjatywie stypendialnej University of Cambridge uruchomionej latem 2021 roku. Inicjatywa ta pomogła zwiększyć liczbę ciemnoskórych studentów uczących na uniwersytecie o ponad 50%, co daje teraz liczbę 200 osób.

Kapitan egipskiej drużyny narodowej zapewnił też trzydzieści różnego rodzaju dotacji w wysokości 20 000 funtów szterlingów na osobę w ciągu czterech lat. Tworzy to łączną sumę wynoszącą co najmniej 1,8 miliona funtów szterlingów.


Największa darowizna Mohameda Salaha dotyczyła przekazania funduszy na rzecz zdrowia i edukacji w Egipcie. Jej wysokość nie została ujawniona.


(egyptindependent)


Comments