top of page

McDonald's zniknie z egipskiego rynku?


Jak podaje portal cairo24 firma Manfoods należąca do biznesmena Yassina Mansoura i właściciela znaku towarowego McDonald's w Egipcie przeżywa kryzys w wyniku którego może jej grozić odebranie prawa do używania znaku towarowego na terenie tego kraju.Wg. portalu firma Manfoods może być zmuszona do redukcji zatrudnienia w nadchodzącym czasie, a co za tym idzie zamykania najmniej rentownych franczyz.

Jak czytamy, Manfoods ma problemy z uzyskaniem kredytów, a także (na szczeblu rządowym) szuka rozwiązania związanego z pokryciem kosztów dotyczących wykorzystywania znaku towarowego McDonald's. Ponadto w dalszym ciągu firma odczuwa reperkusje związane z pandemią koronawirusa.
Manfoods oczywiście dementuje te informacje nazywając je plotkami. - Firma nadal inwestuje w Egipcie i prowadzi swoją działalność poprzez ponad 170 oddziałów we wszystkich prowincjach. Najnowszym przedsięwzięciem jest nowa restauracja w kairskim Heliopolis, która została otwarta w ostatnią środę - czytamy w komunikacie.

W oświadczeniu dodano, że McDonald's "zapewnia pracę dla ponad 8.000 Egipcjan w swoich restauracjach oraz zapewnia zbyt swoich produktów prawie 25.000 kooperantów".Majątek Yassina Mansoura - według szacunków amerykańskiego magazynu Forbes - wynosi 1,1 miliarda dolarów, podczas gdy wartość inwestycji firmy Manfoods, która jest właścicielem marki McDonald's w Egipcie przekracza 5 miliardów funtów egipskich (blisko miliard zł).


hurghada24.pl

bottom of page