top of page

Jutro wielki mecz Egipt - Senegal w walce o mundial w Katarze


Jutro na Cairo International Stadium mogącym pomieścić 75 tysięcy widzów Egipt zagra z Senegalem pierwszy mecz barażowy w walce o awans do finałów piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.Naprzeciw siebie staną dwie największe gwiazdy obu reprezentacji - piłkarze Liverpoolu, czyli Senegalczyk Sadio Mane i Egipcjanin Mohamed Salah.


Rewanż odbędzie się 29 marca na nowym stadionie olimpijskim Diamniadio w stolicy Senegalu, Dakarze.

Egipt i Senegal spotkały się niespełna dwa miesiące temu w finale Pucharu Narodów Afryki, a 'faraonowie" przegrali dopiero po serii rzutów karnych 2:4. W historii spotkań obu reprezentacji sześć razy triumfował Egipt, 5 razy Senegal. Dwa mecze zakończyły się remisami.

Warto przypomnieć, że Senegal był rywalem Polski na mundialu w 2018 roku w Rosji. Zespół z Afryki pokonał wówczas biało-czerwonych 2:1.

Pary play off w Afryce:


Egipt - Senegal

Kamerun - Algieria

Ghana - Nigeria

Demokratyczna Republika Konga - Maroko

Mali - Tunezja
Eliminacje w Afryce były trzystopniowe. W listopadzie zakończyła się rywalizacja w 10 pięciozespołowych grupach, których triumfatorzy przeszli do decydującej fazy.


Pięć par zagra teraz mecz i rewanż w dniach o przepustki na mundial. Zwycięzcy pojadą do Kataru. Finały MŚ trwać będą od 21 listopada do 18 grudnia tego roku.


www.hurghada24.pl

Comments


bottom of page