top of page

Hurghada sklepiki, markety, galerieDla każdego coś dobrego. Małe sklepiki, markety, duże galeria. Wszystkie oferują całą paletę różnych produktów.


Najbardziej urokliwe są małe sklepiki spożywcze, często mające tylko po kilka metrów kwadratowych. Prowadzone najczęściej przez jednego Egipcjanina. Znajdziemy tam wszystko co potrzebne i ...niepotrzebne. Niestety można w nich płacić tylko gotówką. Ale co ważne: można negocjować ceny. Znajdują się one praktycznie w każdej części Hurghady.

W małych sklepach cena zazwyczaj jest 2-3 razy wyższa od ostatecznej. Pamiętajmy że Egipcjanie są mistrzami targowania się. Chętnie zapraszają do sklepów aby zaprezentować towar. Często gdy wydamy w sklepie znaczną kwotę sprzedawca zaprasza na herbatę. Zakupy należy robić samodzielnie nie korzystając z ulicznych pomocników. Taki "doprowadzacz" musi otrzymać prowizję od sprzedawcy.
Dalej znajdziemy markety sieciowe o powierzchni LIDLA czy Biedronki. Najbardziej popularne w Hurghadzie to sklepy sieci METRO, Best Way i nasza ulubiona sieć Abu Ashra. Tutaj już można spokojnie pochodzić między regałami szukając ulubionych egipskich słodyczy, daktyli, soków i kosmetyków. Co ciekawe w sklepach tych znajdziemy też produkty polskich marek. Są to m. in. Sante, Krakus. Na niektórych półkach dumnie prezentuje się.....płyn Ludwik. Można płacić kartą. A przy kasie obsługa pakuje nasze zakupy do reklamówek.
Teraz te największe czyli galerie handlowe. A są i takie w Hurghadzie. SENZO Mall czy Carrefour. To już sa typowe "miasteczka handlowe" znane nam z rodzimych stron. Duża galeria handlowa z Carrefourem mieści się na Daharze w pobliżu hotelu King Tut. Tutaj znajdują się sklepy odzieżowe, obuwnicze, kosmetyczne. Nie brakuje też punktów z lodami, napojami, słodyczami czy małych kafejek.Wyjazd do SENZO Mall to już będzie mała wycieczka. Dojazd lokalnym autobusem lub taksówką. Ta galeria znajduje się na południu około 20 kilometrów od Sakali.Jest to centrum handlowe z wieloma międzynarodowymi i lokalnymi sklepami, różnorodnymi food courtami, krytym parkiem rozrywki dla dzieci i hipermarketem.


Po świeże warzywa i i owoce koniecznie trzeba pojechać na targ znajdujący się na Daharze. To będzie przygoda jak z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Cofniemy się czasie o sporo lat. Pełne stragany egzotycznych i apetycznych owoców. Warzywa. Sprzedawcy głośno zachęcający do degustacji i kupna. Atmosfera jedyna w swoim rodzaju.


W sklepach w Hurghadzie alkohol nie jest sprzedawany. Piwo i alkohol można nabyć, także na wynos, w restauracjach i kawiarniach. Również w sklepach Duty Free w mieście. Jeden z nich mieści się w Sakali (centrum). Najbliższy sklep alkoholowy znajduje się w El Gounie. Jest to sklep sieci Drinkies.

hurghada24.plComments


bottom of page