top of page

El Gouna czyli egipska Wenecja



El Gouna to nowoczesny kurort położony nad Morzem Czerwonym.


To luksusowe miasteczko turystyczne w Egipcie położone około 25 km na północ od Hurghady. Jest to bardzo nowoczesny kurort zbudowany na wzór Wenecji – w formie archipelagu sztucznych wysp rozdzielonych kanałami i połączonych ze sobą mostami. Znajdują się tu luksusowe hotele, pola golfowe, szpital, szkoły, kasyno i wille milionerów. Niedaleko brzegu znajdują się rafy koralowe (szczególnie w pobliżu Wyspy Zeituna) stanowiące miejsce rekreacji dla płetwonurków.





Jest to prywatny kurort, którego budowniczym i właścicielem jest egipski przedsiębiorca i miliarder Samih Sawiris i jego firma Orascom Development. Budowa kurortu rozpoczęła się w 1989 roku.








W tej miejscowości znajdziesz wszystko co najlepsze. Nurkowanie, jazdę na wielbłądach po pustyni, hotele na wysokim, europejskim poziomie - jest ich 18. A co najważniejsze to piękna Marina z licznymi zacumowanymi jachtami a także z mnóstwem restauracji oferującymi kuchnię międzynarodową.





Warto zajrzeć też na wielki rynek pełen urokliwych zakątków z małym sklepikami, kafejkami, barami i lodziarniami



Budynki zostały zaprojektowane przez wpływowych europejskich i amerykańskich architektów tak by przypominały tradycyjną wiejską architekturę egipską.



To idealne miejsce na relaksujące wakacje zwłaszcza jeśli lubimy spędzać czas uprawiając sporty wodne: parasailing, nurkowanie, snurkowanie i kitesurging.









Najpopularniejszym środkiem komunikacji w El Gounie są tuk-tuki przeznaczone dla dwóch osób. Zawiozą nas praktycznie do każdej części El Gouny.




Atmosfera w El Gounie jest zupełnie inna niż w pobliskiej Hurghadzie. Panuje spokój i cisza. Nie ma tu hałasu klaksonów, gwaru i głośnych Egipcjan. Co więcej tutaj nikt nie będzie nas namawiał i "zmuszał" do wejścia do sklepu. W El Gounie takie praktyki są prawnie zakazane. Można zatem komfortowo przysiąść przy kawiarnianym stoliku lub wolnym krokiem pospacerować. Miasto żyje praktycznie całą dobę. Niestety ceny nie należą do niskich.




Z Hurghady do El Gouny można dojechać indywidualnie autobusem lub taksówką. Można też skorzystać z oferty lokalnych biur i wybrać się na zorganizowaną wycieczkę np......drogą morską. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.






hurghada24.pl














Comments


bottom of page